Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Zkracovač dlouhých adres | Psí Park | Italo.cz | Služby pro Váš web | Zkus to jinak - logicky | Měření rychlosti internetu

Bárt plave s rukávky (365/196)

Datum: 14. 7. 2010 23.42 | Autor: - hk - | 1537× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Dnes to byl primaden. Bartoloměj skoro vůbec nezlobil a skoro vše se dařilo.

 

Vstávali jsme večtvrt na 8. Ke snídani si Bárt pustil včerejší pořad Kostičky, který byl o tom,co mají děti dělat, když se třeba ztratí, a že nemají věřit cizím lidem a hladitneznámé psy. Vyloženě aktuální téma, Bartoloměje to zaujalo a během dne si topak ještě vyžádal dvakrát – k obědu i ke svačiněJDal Kostkáčovi přednost před Lokomotivou Tomáš.  Kdyby si tak z toho něco odnesl….

 

Dopoledne nebylo mochorko, tak jsme vyrazili na krátký výlet – pro meruňky k tetě Svatě doBrozan. Ovšem tam na nás čekala jen dokořán otevřená vrata a nikdo doma. Tetatotiž dostala stejný nápad a vyrazila s meruňkami k nám, což jsme alenevěděli. Tak jsme se šli zatím mrknout na slepičky a do sadu, Bárt si vylezlna překážky, které tam má vybudované Honzík, syn mého bratrance. Honza totiž dělánetradiční sport - skáče na kole… Ani nevím, jak se tomu oficiálně říká… Udělalose docela vedro, tak jsem se snažila Bárta přesvědčit, že se přesuneme někam k vodě,ale nedal si říct. Naštěstí se objevila teta s Honzíkem, posléze seukázalo, že celou dobu je doma i Martina, která se včera vrátila z tábora.Byla plná dojmů, měla na starosti dva týdny mimo jiné i děti z děcáků, prýto byla nonstop služba a nervy nadranc. Starší děti vykradly kiosek, mladšíchodily kouřit (od 6 let), autoritu neuznávalo žádné, výchovné působení vzdalazáhy… Vší už se prý zbavila.

 

Vzali jsme tetu s Martinouk nám - vykoupat se a na maliny. Martina s Bártem skákala natrampolíně a pak jsme vlezli do bazénu. Plavaly jsme s Bártem, pak jsme siho posílaly ve člunu, líbilo se mu to. Teta zatím sebrala dvě velké mísy malina rozhodla se, že je odveze a zavaří nám je. Tomu říkám servis, rozhodně jsemneprotestovala. Po obědě Bartoloměj usnul během pěti minut.

 

Odpoledne se Bártovido bazénu nechtělo, tak jsem ho nechala zalévat hadicí. Nejvíc ho bavilopronásledovat mě a cákat. Taky pěkně zalil houpačku. Pak se tu objevilamaminčina kamarádka, která s sebou přivedla vykoupat syna s manželkoua půlročním miminkem – Jůlinkou. Jůlinka si bazén vyloženě užívala, vypadala,že se jí tahle „velká vana“ opravdu líbí. Bartoloměj koupání odmítl a místotoho se uvelebil v Jůlinčině outdoorovém kočárku zn. Cruiser (takový ten,co se dá připnout za kolo nebo běžky) a odmítal ho opustit. Sledoval odsud, jaknávštěva zkouší trampolínu a dokonce si vymohl několik koleček v kočárku podvoře. Jůlinka je neuvěřitelná – poté, co s maminkou dva měsíce cvičilyvojtovku, protože se doktorce nezdálo, jak se vyvíjí, se teď v šesti a půlměsících přetáčí, sedá si a sedí, leze a když dolezla k tátovi, tak se oněj i postavila… Zdá se, že vojtily, až převojtily… Tohle Bárt dokázal asi takv roce a půl… A to nemluvím o tom, jak pěkně jí – tady by se měl Bárt coučit i dnes. Nakonec si Bartoloměj dal říct aspoň v koupání a vlezl dovody, kde si to s námi pěkně užil.

 

Po sváče, kdyžnávštěva odešla, se Bartoloměj rozhodl, že začne bazén objevovat sám. Postupněse pouštěl na první, druhý, třetí schod… Když už hrozilo, že při nejbližšípříležitosti zahučí do hloubky, přišel čas na rukávky. Protestoval, alepřeprala jsem ho. A tak šel zase trénovat a najednou udělal ten poslední krok a… plaval. Rukávky ho nesly a Bárt byl naprosto nadšený. Začal zkoušet kopatnohama a zjistil, že se může pohybovat po bazénu SÁM! Hrozně se mu to líbilo, ato i přesto, že mu to ještě moc nešlo a čas od času se napil, protože horukávky sice nadnášely, ale hlavu měl nízko u hladiny. Tak třeba se aspoňkonečně naučí zavírat pusu. Byl hrozně šťastný, jak mu to jde, když jsem hochtěla zachraňovat, tak mě posílal pryč z vody, dělal na mě papa, ať hokoukám nechat a jdu ven. Zkusila jsem mu dát ještě kruh, aby ho to plavání takneunavovalo, ale to nebylo ono – pěkně si doplaval na schody, z kruhu vystoupila zase se vrhnul do hloubky. Už dlouho jsem ho neviděla takhle zaujatého. Vůbecnechtěl jít z vody ven. Bála jsem se, že nastydne, ale jak konstatoval můjbratr, který se tu stavoval, je dost obtížné nastydnout ve vodě, která má 34stupňů Celsia. Asi má pravdu… A tak se Bárt koupal sám a já odčerpávala vodu,abychom mohli připustit zase nějakou studenější. Bylo to fakt super, jen fotkyjsem žádné neudělala, tak příště. V bazénu vydržel dlouho, pak už byl aleunavený, tak jsem ho vytáhla a bazén zakryla.  

Následovalapůlhodinka na trampolíně, naše dítě je nezmar…

 

Večer jsme spoluzalévali na poli, Bartoloměj vůbec nezlobil, i když už ho to pak nebavilo, taknikam neutíkal a sám si pěkně hrál v pergole, no prostě nevěřila bych tomu…Všechno jsme zalili a domů jsme se dostali až před osmou. Byl ze zalévání pěkněšpinavý, takže honem do vany, kaše snědena tamtéž. Jen usnout nechtěl, přitommusel být unavený, tolik zážitků. Zabral až v půl 10.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: