Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Italo.cz | TV program | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu

Čtvrtek 14.4. - Milena z rané péče (365/103/2011)

Datum: 21. 4. 2011 21.07 | Autor: - hk - | 1454× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Zápis s týdenním zpožděním...

Čtvrtek dopoledne věnován úklidu, balení, laminování. Bárt ve školce standardní výkon, dokonce dnes zkoušel pracovat s modelínou.

 


Odpoledne dorazila Milena z rané péče. Dovezla Bártovi různé nové hračky, ale náš chlapeček měl špatnou náladu, resp. nespolupracující náladu. Takže pořád odbíhal k pračce, kartičky házel po bytě, v sedačce se vztekal. No aspoň ho jednou Milena viděla v té "správné" náladě. Ale aspoň předvedl své mluvení. Vrátili jsme Mileně hračky a pomůcky od posledně, nechali jsme si jen "mluvící" fotoalbum a doplňování řad. Půjčili jsme si tentokrát hru, ve které se do autobusů doplňují cestující podle atributů (v jednom buse jedou jen cestující s květinou, ve druhém lidé s brýlemi, v dalším v kulichu atd) a pak několik fotografií výrazů obličeje, chci s Bártem trénovat "šklebení".

 

Milena odjela ve 4, ale Bártova nálada se nezlepšila, nechtěl svačit, hrozně se rozčiloval, odmítal se obléknout, tak jsem nakonec zrušila hlídání u babičky a zůstala s ním doma, než v půl 6 dorazil Tomáš.

Autobus v 6 mi ujel, další od Student Agency jel až v 8, takže jsem nakonec neplánovaně zašla na přednášku do knihovny o hradech a zámcích libereckého kraje. Mám pocit, že se to s těmi akcemi pro turisty nějak přehání. Už snad není památky, kde by nebyly noční prohlídky, kostýmovaní průvodci, nesbírala se razítka apod. Jasně, s tím, že do kamen se přikládalo z chodby, aby panstvo nebylo rušeno, či s krátkými postelemi, protože lidé byli tenkrát menší, si dnes už kasteláni nevystačí, ale stejně. Těch astrologů a šíleně smutných princezen je na mně nějak moc...

Dlouhý telefonát s Hankou S. - prodloužený víkend v Praze dopadl dobře, zvládli spolu s Adamem a několika Vaňkovic psy zoo, Hanka s Adamem prý u mně shlédli celý slovenský seriál Spadla z oblakov, který je nadchnul, taky strávili spoustu času u mých fotografických alb z dávných cest a Hanka se prý dokonce začetla do Toulavé kamery, ač jinak čte jen časopisy. Jen není jisté, jak dopadlo to psychologické vyšetření, které podstupovaly kvůli invalidnímu důchodu, malou Hanku prý psychožka setřela, že doma nepomáhá a velkou, že ji nenutí zdravou stravu, hlavně ryby a zeleninu. Hmm, taky bych chtěla, aby Bárt jedl zdravou stravu, fakt by mě zajímalo, jak to udělat. 

Večer přečteno: Jan Novák - Aljaška. Nějak jsem od autora Zatím dobrý čekala víc...

Čtvrtek byl pátým dnem bez jídla a cítila jsem se naprosto skvěle.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: