Doporučujeme: Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu | Psí Park | TV program | Italo.cz | Služby pro Váš web | Zkus to jinak - logicky

Čtvrtek 2.12. - se sluchátky na uších (265/336)

Datum: 3. 12. 2010 23.07 | Autor: - hk - | 1205× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Dnešní den byl poměrně náročný, ale zvládli jsme to. Ráno Bartoloměj kašlal docela hodně, dokonce tak, že jsem opět začala uvažovat o návštěvě dr. Němečkové. Naštěstí se mu ale během dopoledne ulevilo a bylo to mnohem lepší.

V deset hodin se přišla zrada: ozval příšerný hluk - o dvě patra níž se někdo zjevně snažil náš starý panelák demontovat. Vrtání, bourání, klepání. Bartoloměj má z těhle zvuků hrůzu, když rekonstruovali byt sousedi nad nám a pak i ti vedle nás, museli jsme se na několik týdnů odstěhovat k babičce... Taky si vzpomínám na pár odpolední, strávených v obchodním centru, knihovně, nebo v dešti na cyklostezce... Takže při prvním zvuku vrtačky mi pořádně zatrnulo. Co budu dělat s kašlajícím nemocným Bártem, když venku je mínus deset, závěje sněhu, auto zapadané a zamrzlé? Naštěstí (!!) máme teď "audiovizuální" a hlavně "počítačové" období, kdy je Bárt pro puštění notebooku ochoten udělat cokoliv. A tak jsem pustila počítač, otevřela oblíbené youtube, posadila před něj Bárta a na uši mu dala ochranná sluchátka proti hluku (taková ta stavební, podobná, jako měl Otík ve Vesničce mé střediskové). Tomáš je onehdá prozřetelně koupil v Tescu v nějaké akci (v setu s ochrannou rouškou - ta se pro změnu osvědčila při úklidu balkonu po návštěvě holubů). Bartoloměj si dosud sluchátka odmítal nasadit na hlavu, ale kombinaci hluku a kýženého internetu se nedalo odolat. A tak strávil většinu dne se sluchátky na uších a v klidu. Sláva!!! Přežili jsme. A dokonce u toho Bartoloměj stihl i chodit pravidelně čurat do nočníku a žádná nehoda se nekonala.

Na netu jsme objevili spoustu dalších podivných videí s pračkami, taky různé dětské písničky jsme hledali (to ale Bárta tolik nebralo), nakonec jsme zakotvili u vodopádů. Když odpoledne dorazila babička, Bárt si zrovna prohlížel letecké záběry Viktoriiných vodopádů a babičku úplně ignoroval.

Babička přišla hlídat a já mohla v klidu odjet do Prahy. Zatímco Liberec je poměrně uklizený a silnice jsou sice mokré, ale beze sněhu, v Praze to bylo úplně naopak. Silnice na Čerňáku po sjezdu z dálnice byla plná rozježděného sněhu, chodníky uklizené jen někde, inu sníh v Praze... Večer nakonec věnován pálení DVD pro Bárta, poslouchání rozhlasové hry na Vltavě a v (marné) snaze udělat si pořádek ve své sbírce mluveného slova... Naplánovala jsem si, co musím udělat zítra v práci a šla spát. Až v posteli jsem si vzpomněla, že jsem vlastně slíbila Pavlovi, že za něj půjdu zítra na jednání na Úřad vlády, což znamená zásadní změnu programu...

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: