Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky | Psí Park | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres | Italo.cz | Snadné sdílení souborů

Kardio (projekt 365/91)

Datum: 2. 4. 2010 9.45 | Autor: - hk - | 1452× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Středa již tradičně věnovaná miniškolce a tentokrát i mimořádně pravidelnému kardiologickému vyšetření u dr. Žďánské.

Podařilo se nám tentokrát sbalit se docela včas, ale stejně jsme se zdrželi v Plaze, protože Bárt nechtěl opustit výtahy a jezdící schody. Musela jsem ho odnést. Pršelo. V miniškolce se rovnou vrhnul na trampolínu, je to prostě skvělá věc. Děti v miniškolce na ni většinou smí jen v určený čas, ale Barťas má výjimku:-)

Dětí bylo málo, do Broučků (děti od dvou let) přišlo jen jedno dítě, tak měl aspoň Bárt prostor. Ofotila jsem si v kanclu Tomášovo daňové přiznání a vyrazila jsem na poštu. Žádná fronta, pohoda (jen si teď tak říkám, kam jsem dala ten podací lístek?). Pak jsem šla ještě na chvilku do města - sehnat nějaké Hami přesnídávky zelenina s kuřecím masem a jablky, abychom byli zásobeni o velikonocích. Včera volala Jana, že Evička má nějakou virozu, ale že to do pátku zvládnou, abychom se mohli v Třeboni vidět. Olga mi poslala pár tipů na místní zajímavosti, tak doufám, že bude hezky a že se taky ke Kreníkům vypravíme, nebo se s nimi potkáme jinde.

Jela jsem domů - trochu balit, vařit, vyprat, uklidit. Ani jedno se mi nepovedlo tak docela. Před 12 jsem zajela pro Bárta, byl na trampolíně, nakrmila ho - špenát si nakonec dal, i když na něj zpočátku koukal dost podezíravě.  Říkala Danča, že pěkně jezdil na skluzavce, ale pak ji najednou řekl, že NE a ježdění skončilo. Předvedli jsme tetě, že Bárt umí říkat i ANO - moc se jí to líbilo. Měli jsme ještě čas, tak jsem Bárta opět pustila na trampolínu, pak mi ale došlo, že to před vyšetřením srdce nebude asi nejlepší nápad.

Přesunuli jsme se k dr. Žďánské, zvládli jsme to jen s 5 minutovým zpožděním oproti objednání, nemohla jsem zaparkovat. Vyplnila jsem dotazník ohledně chorob v našich rodinách - moc jsem si toho nevybavila, asi je příště požádám, jestli si to nemůžu vzít domů. Bárt se ale stejně rozhodl, že žádná spolupráce nebude - nenechal se ani změřit a zvážit, natožpak vyšetřit. S velikým řevem, kdy jsem ho držela rukama nohama, se nechal poslechnout. Prý to zní normálně, ale nejsem si jistá, co mohla chudák doktorka slyšet. Tak jsem ji aspoň vyprávěla, jak Bárta před vánoci skolila viroza (horečka s průjmem) a že byl úplně vyřízený, nechtěl chodit, jen se nosit - prý je to možné. Ptala se, jestli bývá Bárt unavený - někdy bývá, hlavně teď na jaře na něj padá nějaká jarní únava, začal zase hodit po obědě spát, což už jsme na podzim vypustili. Ale na druhou stranu skáče na trampolíně, běhá po parku, takže to tak hrozné nebude. Co se týče Bártova negativismu v ordinaci - vysvětlila jsem doktorce, že domácí příprava na doktora prostě nefunguje, protože ne všichni doktoři jsou jako oni, že sice můžeme doma trénovat poslouchání fonendoskopem a dívat se na videa z vyšetření, ale pak přijdeme k dr. Ježkové, která ho se sestrou "zalehne" a Bárt pak má 14 dní hysteráky z lidí v bílém třičku. Další pokus proběhne 30.6. ve 13 hodin (středa), tedy pokud bude vše OK. Fotky jsou z čekárny, když už bylo "po všem" a jen jsme čekali na písemnou zprávu.

http://lh4.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S7WfZRvtsnI/AAAAAAAAAZ8/1G-rDhVD1CE/DSCN9611.jpg

http://lh3.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S7WfZraDCZI/AAAAAAAAAaA/_hgpPGbVXUc/DSCN9615.jpg

http://lh4.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S7WfZ2FPRkI/AAAAAAAAAaE/uKJHeXjth8s/DSCN9618.jpg

http://lh5.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S7WfaLvjHYI/AAAAAAAAAaI/akCw3JY3XFc/DSCN9624.jpg

Dojeli jsme domů, Bárt byl z těch zážitků dost unavený, takže si vlezl do kočárku a docela rychle usnul. Mně se rozjela alergie na jarní pyly a bylo mi docela blbě. U svačiny se Bartoloměj rozhodl, že špenát nebude a taky ho nejedl. A zase nechtěl pít. Aspoň že k večeři snědl hodně kaše, skoro ze 3 deci. Večer zase několikeré a opakované usínání, ach jo. Nakonec usnuli oba. Nechtělo se mi ale vůbec nic dělat, takže jsem si jen tak brouzdala na netu a nakonec dala do soutěže na conasbavi.cz na téma Recyklace naše video o tom, jak znovu používáme PET lahev od mléka a špunty od vína coby ergoterapeutickou pomůcku. Když jsem to tam nahrála, tak jsem zjistila, že je to zatím vůbec první přidané video. Tak koukejte hlasovat: http://www.conasbavi.cz/#takhle-recyklujeme-my

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: