Doporučujeme: Psí Park | Zkus to jinak - logicky | Snadné sdílení souborů | Italo.cz | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu

Kolem potoka k lesnímu koupališti (projekt 368/99)

Datum: 9. 4. 2010 12.26 | Autor: - hk - | 1342× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

čtvrtek

Dnes jsme se s Bártem prospali, vstávali jsme až skoro ve čtvrt na 9. Ani jsme nezaregistrovali tátu, který si dával budíka a šel ráno běhat. Po snídani jsme s Bártem trochu pracovali, ale docela mou snahu ingoroval, reagoval jen na přiřazování kartiček k předmětům a piktogramů k fotografiím. A vlastně ještě trochu čáral na obrázek kočičky, ale protože vzal voskovku do levé ruky, tak mu to moc nešlo, tak toho brzo nechal.

Venku bylo krásně slunečno, takže jsem usoudila, že půjdeme ven a podnikneme menší výlet, Bártovo obsedantní chození po schodech, sledování výtahu a oblézání vchodů do paneláku mě nějak nebaví. Takže jsme sedli do auta a jen kousek popojeli - k zadnímu traktu zoo, odkud jsme se po cestě kolem potůčku vydali proti proudu směrem k bývalému lesnímu koupališti. Bárt má vodu rád téměř v jakékoliv podobě, takže potůčkem byl nadšen, pořád mi utíkal. Tahle část města je opravdu pěkná a překvapivě tu nebylo ani moc lidí. A taky je tu docela pořádek, žádné odpadky, PETlahve nebo igelity se kolem potoka neválí. Bárt si užíval mostky a lávky přes vodu, sledoval koupajícího se psa, házeli jsme do vody kamínky a klacíky, no prostě pěkné dopoledne to bylo. 

http://lh4.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_ITtQQQI/AAAAAAAAAdk/aOjuNSFvt8A/DSCN0171.jpg

http://lh6.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_JRRCNmI/AAAAAAAAAds/XyOV3Z9IfBQ/DSCN0178.jpg

http://lh5.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_JZ_98VI/AAAAAAAAAdw/ErGxWDJL0l8/DSCN0181.jpg

http://lh6.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_JhxxrbI/AAAAAAAAAd0/FpIZ-W2GgZE/DSCN0205.jpg

http://lh3.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_S8aJvSI/AAAAAAAAAd4/oAKRlSXygzc/DSCN0210.jpg

http://lh3.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_TJXUGkI/AAAAAAAAAd8/xSmelfevYlA/DSCN0219.jpg

http://lh4.ggpht.com/_QOcfkF2Z8iw/S77_TqL32zI/AAAAAAAAAeA/37Q-v0I8Q14/DSCN0223.jpg

Cestou domů nás ve výtahu chytla nějaká místní samozvaná domovní důvěrnice, taková ta chytrá důchodkyně, co do všeho vidí a začala mi tvrdit, že máme na balkoně holubí hnízdo a že ho musíme zlikvidovat. Musela jsem ji vzít k nám na balkon a ukázat jí, že tam nic takového fakt nemáme, jen něco holubího trusu. A ten teda musíme taky odstranit, protože těch chorob a dlaždice to ničí atd atd. Pak mi začala radit, jak vychovávat Bartoloměje, který se vztekal ve výtahu - mlátit a sprchovat studenou vodou. Svého syna sprchovala 14 dní a jak se přestal vztekat. No jak na tohle může člověk reagovat?

Po obědě Bárt usnul, ani k tomu tentokrát nepotřeboval kočárek. Já jsem trochu zabalila do Prahy, připravila mu jídlo na zítra a dala mu nějaké mléko ve spaní. Dneska nespal ani moc dlouho, na chodbě se začali činit řemeslníci, kteří budou v příštích dnech vyměňovat lino, takže ho vzbudili.

Ve tři jsem Bárta odvezla k babičce a vrátila se domů dobalit, dovařit atd. Při vaření mi vypadly pojistky (děje se to u nás tak 2x denně), což ovšem vedlo k tomu, že jsem nevypnula plotýnku na vařiči a nevšimla si toho. V půl páté jsem odešla na autobus a v 8 mě dostihla sms od Tomáše, který se vrátil s Bártem domů od babičky, že plotýnka stále žhaví... No naštěstí se nic nestalo. Ale bylo to o fous. Tak nevím. Zkusím najít nějakou rozdvojku s vypínáním, na kterém je vidět, jestli do ní jde šťáva, nebo ne, a budu důsledně vypínat vše. Teda zkusím to... A asi bychom se měli pojistit, jenže vztahuje se pojistka na blbost?

V Praze jsem naslepo vyrazila za kulturou - Na zábradlí na inscenaci UBU se baví. Podařilo se, dostala jsem se a bavila se výborně. S králem Ubu to nemá nic moc společného, děj se odehrává v letadle, kde se sejde pestrá směsice cestujících, z nichž jak se ukáže, každý letí úplně jinam. BIzarní děj, výborní herci, legrace, líbilo.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: