Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | Italo.cz | Služby pro Váš web | Psí Park | Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu | Stahovač videí z YouTube

Návštěvní den - mini-event Willíka (365/215)

Datum: 2. 8. 2010 23.47 | Autor: - hk - | 1695× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 2
Ráno jsme se vzbudili a venku bylo zataženo. Pak se dalo ještě do deště. No nazdar, říkala jsem si, zrovna dnes, když máme naplánovanou dvojitou návštěvu! Vevnitř se s těmi naši williamsáckými kluky zblázníme... 

Kratinovi měli přijet v 10, ale psali, že dorazí později, až na poledne. My jsme s Bártem byli dopoledne venku, mezi kapkami deště jsme si zaskákali na trampolíně, zkontrolovali ovečky a pořád doufali, že se ještě trochu vyčasí. Podařilo se!

Bartoloměj se v půl 12 najedl a zatímco ho babička uspávala, dorazili Kratinovi s Nikouškem. Přesunuli jsme se rovnou k trampolíně, abychom nerušili uspávání Bárta, Nikoušek ale trampolínu neznal a hrozně se bál. Nepomohlo ani, že se Veronika obětovala a vlezla na ní s ním. A to se jí prý houpal žaludek už po minutě pobytu. Bárt usnul, naobědvali jsme se - Nikoušek snědl skoro dospělou porci kuřete s bramborem, to jsem teda koukala. Kolem půl druhé se vzbudil Bartoloměj a vzápětí dorazili Jeřábkovi s Kubou. To bylo teda lidí. Bárt se mě chytil kolem krku jako klíště, zavíral oči a nechtěl se mě pustit. Ostatně není se co divit - jen si chvilku zdřímnul a najednou - zájezd! Přesunuli jsme se dolů na zahradu k bazénu, babička donesla další várku jídla, které dopoledne připravovala, Jeřábkovi vytáhli melouna. 
 
 

Pak jsme se byli podívat u bráchy na zahradě na ovečkách a kluci - hlavně Kuba s tátou a strejdou Zdeňkem si tam zahráli minifotbálek na Toníkově fotbalovém hřišti. Jakub byl nadšený a až do večera se pořád ptal táty, jestli si půjdou ještě zakopat:-)
 
Vyčasilo se a udělalo se dusno, takže jsme odkryli bazén a kluci postupně naskákali do bazénu.
 
 
Bartoloměj se předvedl, jak krásně plave s rukávky. Nikoušek se vody bál a celé koupání probrečel. Překvapilo mě, že to Bartoloměj docela snášel - ne, že by byl nějak nadšen, ale oproto jeho původním reakcím na dětský pláč to bylo téměř v pohodě.

Bartoloměj se vnutil do auta a "řídil". Nevadilo mu ani, když se na vedlejší sedačku posadil Nikolas. A tak spolu kluci "jeli" na výlet.
 
 
V podvečer jsme se přesunuli do pergoly ke krbu a začalo další kolo hodování:-) Masíčko bylo moc dobré. Bartoloměj se pořád vrhal k ohni, a tak se babička s dědou rozhodli, že ho vezmou na chvíli na kolo. Jenže venku začalo krápat, a tak jim to ježdění moc dlouho nevydrželo. Nikoušek byl hodný, vozil na trávě kočárek s panenkou a plně si vystačil. Kuba Jeřábek se neustále ujišťoval, že ještě nejedou domů:-) Bartoloměj si zaskákal s babičkou na trampolíně, ale jakmile se v dosahu objevil Niky, tak okamžitě slézal dolů a odmítal dál skákat. Naštěstí se ho babička ujala, takže jsem měla dnes docela volno a klid. Legrace byla, když si Bartoloměj uvědomil, že by asi Nikolase přepral (on by se totiž asi nebránil), a začal na něj dorážet. Museli jsme ho odtrhnout:-) Jedli jsme, pili, povídali, děda vzal Bárta na traktor. Dozvěděla jsem se od Moniky, že Kuba začal mluvit v 5 letech, u zápisu do školy říkal jen jednotlivá slova a spojovat je do vět se naučil asi v 8 letech. No těpic, doufám, že to Bárt zvládně dřív. Zatím ale evidentně mluvit nepotřebuje, se svou nepatrnou slovní zásobou a gesty si dokáže vyřídit a zařídit všechno...
 
 
Počasí vydrželo a návštěvy se ve 3/4 na 8 rozloučily. Byl to prima den, který se vydařil. 
 
A ještě fotky od výletníků:
 
 
 Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: