Doporučujeme: Služby pro Váš web | Doména do 10 minut | Nejlevnější domény | CZ doména zdarma | 60 GB FTP hosting | Psí Park | 5 GB Email hosting

Pátek 3.12. - Bárt celý den s tátou (365/337)

Datum: 3. 12. 2010 23.09 | Autor: - hk - | 1133× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Dnes jsem si "užila světa":-) Šla jsem místo kolegy na Úřad vlády na jednání pracovní skupiny pro rovné příležitosti. Bylo to zábavné. Všichni kolegové si poplakali, jak jim nikdo nerozumí, jaké je to teď na úřadech hrozné, kolik lidí se propustilo, a co teprve ti noví ministři... Pak přišel jeden kolega s nápadem založit "ministerskou školku", která by sloužila zaměstnankyním všech ministerstev, které nemají šanci umístit své dítko do školky. No nápad pěkný, ale z mého pohledu velmi nereálný. Mám narozdíl od kolegy dost podrobnou představu, co všechno to obnáší (loni jsem se tuhle problematiku poměrně intenzivně studovala v souvislosti s obdobnou snahou MC Krteček). Hygienické podmínky, stravování, architektonické úpravy budovy, dostatečná plocha zahrady, pedagogické vzdělání personálu atd. A největší problém je financování - ústřední orgány státní správy nemají kde na to finance vzít. O granty žádat nemohou a ze státního rozpočtu to nejde. To ovšem nevadilo tomu, aby se na toto téma nerozproudila široká diskuse, zahrnující třeba nápady na školní minibus... Asi jsou podobné diskuse jednou z mála možností, kdy má ministerský úředník možnost ukázat svou kreativitu... Věnovali jsme se pochopitelně i serioznějším věcem (musím tu úřednickou pověst trochu chránit), bohužel ale díky "školkové" diskusi se jednání neúměrně protáhlo a já tak přišla o plánovaný oběd s Martinou Drijverovou. Tak snad jindy.

Odpoledne v kanceláři, nějaké mejly, zjišťování, kdo mi může dovolit udělat intranet pro rovné příležitosti atd. Autobus mi jel v 6, měla jsem čas, ale ani se mi do té zimy moc nechtělo, a to jsem si původně říkala, jak se půjdu projít vánoční Prahou. Pár fotek ale mám:-)

Bárt strávil den s tátou, který si vzal volno. S kašlem je to prý už docela dobré, ovšem Bartoloměj se prý celý den intenzivně snažit tatínka naštvat. Nasypal do pračky sunar, odmítal chodit na nočník nebo čurat do záchodu, takže strávil den na plenách. A když prý tatínek po obědě usnul (!!!!), tak Bárt naštvaně počmáral voskovkou půlku pokoje a pak si našel opalovací krém, který rozpatlal po druhé půlce. Nedivím se, na spícího rodiče opravdu Bartoloměj není zvyklý... Jo a prý pořád čekal na mámu - dopoledne tu zvonila pošťačka s balíkem, myslel si, že se vrací máma, to bylo zklamání. Ale když jsem dorazila večer, tak se na chvíli vzbudil a když mě viděl, rozlil se mu po tváři blažený úsměv:-)

Celý den velká zima, u babičky v Poohří dokonce extrémní, ráno sms, že na teploměru mají - 20 C (meteorologická stanice v Doksanech dokonce naměříla - 22,5 C).

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: