Doporučujeme: Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Snadné sdílení souborů | Italo.cz | TV program | Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky

Pondělí 11.4. - Bárt manifestuje (365/100/2011)

Datum: 13. 4. 2011 23.21 | Autor: - hk - | 1373× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Dopoledne stráveno psaním Výroční zprávy pro Willíka. Vypadalo to, že není třeba spěchat, jenže ouha, výroční zpráva musí být připojená ke grantové žádosti na Nadaci Jedličkova ústavu, která má uzávěrku v pátek... Sepsat, do publisheru, pak do pdf a poslat první verzi doktorce, potřebuju od ní ještě finanční zprávu.

Dnes byl ve školce Bartoloměj mimořádně hodný, akorát nechtěl jíst, sdělovala mi v poledne asistentka poté, co jsem dorazila na poslední chvíli. Na Jablonecké ulici je totiž kvůli rekonstrukci tramvajové tratě uzavírka, do srpna. Cesta do školky se nám tak pěkně zkomplikovala. Autobusy jezdí oklikou a ani autem to není zrovna jednoduché. Moje dnešní varianta malebným Liegiegovým městečkem se neosvědčila, silnice je úzká a málem jsem se tam s jedním autem srazila.

Odpoledne bylo hezky, tak jsme šli ven. Asi 20 minut jsme sledovali Pata a Mata - tak jsem si překřtila dva pány, kteří před naším domem měnili sloup veřejného osvětlení. Tedy měnili - hlavně se snažili skácet ten starý. A opravdu jim to nešlo. Snažili se ho vytáhnout, zlomit, vykývat (samozřejmě za pomoci nákladního automobilu), jezdili kvůli tomu na trávě, nic. Bárt to sledoval ani nedutal - v souladu s citátem "Miluji práci, dovedu sedět a dívat se na ni celé hodiny". Pikantní bylo, že hned vedle slloupu stálo docela pěkné nové auto, tak jsem se škodolibě těšila, jak se mé fotky budou pojišťovně hodit. Nebudou, pánové to během našeho sledování nezvládli, a to dokonce jeden vzal do ruky i lopatu. My jsme ale museli na poštu a pak na sváču, takže jsme je opustili uprostřed akce. Ovšem když jsme šli za hodinu kolem, našli jsme sloup stále ve vertikální poloze. Musím dodat, že pánové se s ním mordovali ještě skoro celé úterý, pak se jim to nějak povedlo a instalovali sloup nový. Jestli budou tímhle tempem měnit všechny pouliční lampy, tak máme na příští roky vystaráno o zábavu.

Po sváče jsme vyrazili do města podívat se na manifestaci na podporu zdejší koalice. V Liberci  se konečně něco děje a stejně se o nás neví, protože to Bártova ABL v televizi přebije. To je prostě spiknutí:-) Pro Bárta to byla první manifestace v životě. Nebavilo ho to a navíc to bylo moc nahlas. Byla jsem ráda, že jsem s ním nevyrazila do Prahy na demonstrace proti sociální reformě, to bych se z něj asi zbláznila. A to tu byl ještě i Tomáš, který na něj dával taky pozor. No asi po 20 minutách jsme to vzdali a přes knihovnu, bazén a Interspare zamířili domů.

 

V Intersparu se Bárt povozil na mašině - byla jsem opět úplně hotová z jeho jemné motoriky. Dala jsem mu desetikorunu, aby si ji tam sám hodil a mašinu rozjel - to je pro Bárta neskutečná motivace. Ale natočit ruku s mincí do správného úhlu, to byl pro něj skoro nadlidský úkol. Několikrát ji upustil a nakonec jsem mu musela pomoct. Jó, tomu říkám zvládnutý úkon manipulace s předměty denní potřeby...

A ještě si v Intersparu stačil pustit pračku - v zavřeném obchodě s elektronikou...

Co se týče hladovky, tak to docela jde, hlava začala bolet až večer. Hlad nemám. Piju celý den jen bylinkové čaje - kopřivový a heřmánkový a k tomu vodu. Tomáš si připadal slabý - tedy hlavně když se chtěl Bartoloměj nosit.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: