Doporučujeme: TV program | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Zkus to jinak - logicky | Psí Park | Zkracovač dlouhých adres

Pondělí 6.12. – praštěná máma… (365/340)

Datum: 7. 12. 2010 9.27 | Autor: - hk - | 1252× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bartoloměj se dnes po více než týdnu opět vypravil do školky. Ráno sice ještě kašlal, ale na otázku, zda půjdeme do školky, říkal, že ano. A tak s tátou jeli.

Já jsem pro změnu vyrazila do rané péče na Klub rodičů. Protože celou noc sněžilo, dalo mi docela práce odházet auto a vyjet. Ještě větší problém byl u rané péče, protože nebylo kde zaparkovat. Musela jsem asi třikrát objet blok, než jedna paní na parkovišti u nádraží ČSAD odházela auto a odjela, pak jsem její místo rychle zabrala.

 

Návštěvnost akce, kdy na programu bylo téma Asistenční psi pro autisty, byla vzhledem k počasí a nemocnosti dětí, tristní. Blanka onemocněla, takže nepřišla. Na místě jsem se tedy sešla já, pak maminka autíka Honzíka a ve čtvrt na deset dorazil ještě jeden tatínek. Naštěstí volná místa zabraly tety z rané péče, tak to vypadalo, že je místnost plná. Přednáška byla moc zajímavá. Trochu navazovala na výklad z října, který byl věnován canisterapii, hodně prostoru se ale tentokrát věnovalo autismu. Paní Tvrdá se teď se psy zúčastní speciálního projektu pro autisty, chodí za nimi do několika zařízení (Jedličkův ústav, škola Zeyerova, škola a školka pro neslyšící na Horské a další), takže má docela hodně zkušeností. Napadlo mě, že by mohli docházet i do školky, kam chodí Bárt – musela by o to ale požádat škola a paní Malinová z SPC Turnov, která je garantkou projektu, musí souhlasit. Zkusím to nějak rozehrát, možná na SRPŠ, anebo přes asistentku Lenku. S paní Tvrdou se totiž zná, tak by možná mohla zkusit zpracovat učitelky ve školce – že by to Bártovi a Kvidovi a tomu třetímu autistickému chlapečkovi, co chodí do dolních Bělásků, pomohlo. Mohla by to být první akce z SPC Turnov, která by byla pro nás užitečná… Chtěla bych, aby paní Tvrdá pracovala s Bártem, slíbila mi, že se ozvou, až budou mít trochu volněji, no snad se dočkáme... Během výkladu jsem si dělala poznámky, tak udělám na téma Asistenční psi pro autisty samostatný článek.

 

Skončili jsme ve čtvrt na 12, tak jsem usoudila, že ještě zajedu nakoupit. Stavila se v Kauflandu a rychle ho proběhla. Trochu mě tlačil čas, takže jsem potřebovala rychle odjet. Jenže… Otevřela jsem kufr u auta, abych tam hodila nákup, ale neuvědomila jsem si, že díky sněhu na střeše se dveře neotevřely tak vysoko, jako obvykle. A jak jsem se sklonila ke kufru, tak jsem poměrně velkou silou vrazila vrškem hlavy do dveří. Jestli se říká, že se někomu po nárazu rozsvítilo, tak mě se zhaslo. Bylo to naprosto šílený. Dopotácela jsem se do auta, nemohla jsem otočit hlavu ani na jednu stranu, nemohla jsem s autem vyjet. To se může stát jen mě, takhle se dodělat při tak banální činnosti. Asi za pět minut jsem se nějak zmátořila, podařilo se mi vyjet bez nehody s parkoviště a jela jsem pro Bárta. Cestou se mi udělalo špatně od žaludku. Já debil si snad způsobila lehký otřes mozku… Nebo jsem si brutálně hnula s krční páteří… Zašla jsem pro Bartoloměje, Lence vysvětlila, ať na mě raději moc nemluví, že sice vnímám, ale ne moc. S paní učitelkou na mě koukaly… Bárt dostal ve školce mikulášskou nadílku, prý moc neposlouchal, vztekal se v koupelně, když ho Lenka dávala vyčurat tak, že se mu povedlo strčit si nohu do pisoáru. Lenka se bála, aby si neudělal něco s kotníkem a taky měl mokrou ponožku. Akorát venku byl prý hodný, to pěkně chodil za ručičku, ten sníh se mu prostě nelíbí. Jo, a kašle. Není ale sám, prý kašlou všichni děti, o paních učitelkách nemluvě. Poslední podstatná informace, kterou jsem pobrala a kterou mi přišla paní učitelka osobně vysvětlit, je středeční stávka, kdy bude školka zavřená. Přerušila jsem ji a ujistila, že je to správný postoj, že je chápu a že jim fandím. Ostatně jsem taky státní zaměstnanec, jediný rozdíl bude v tom, že já budu stávkovat s BártemJ Ještě jsem předala nějaké vytištěné materiály na téma zima a vánoce, ať si to přeberou a užijou a vyploužili jsme se s Bártem ven.

 

Z odpoledních plánů nebylo nic, protože mě bolela a točila se mi hlava, mám šílenou bouli, mokrý hadr se stal nezbytnou součástí mé hlavy, už mi naštěstí nebylo blbě. Takže opět pokračujeme v klidovém programu – knížky, televize, počítač. Otřes mozku se přece léčí jedině klidem… Z Bárta se za týden kašle stal pěkný počítačový závislák, dneska jsem mu to ale nijak nevyčítala. Takhle jsme se dočkali táty, který se o Bárta už postaral a dal ho spát. Usoudila jsem, že to je optimální náplň večera i pro mne, v devět už jsem spala taky… Odpoledne Bartoloměj nekašlal skoro vůbec, tak to zítra zase zkusíme do školky, ostatně já si asi na zítra naordinuju na dopoledne pobyt na lůžku, hlavně žádné prudké pohyby…  Snad už mě žádné další podobné veselé příhody v nejbližší době nečekají…

 

Chci klidné vánoce a hlavně hodně zdraví!!!

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: