Doporučujeme: Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Stahovač videí z YouTube | Psí Park | Zkus to jinak - logicky | Italo.cz | Služby pro Váš web

Přelom října a listopadu

Datum: 6. 11. 2012 10.27 | Autor: - hk - | 1265× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 1

Ze Žihle jsme si dovezli choroby, hlavně Bartoloměj, kterému teklo z nosu a docela ošklivě se rozkašlal. A tak jsme pondělí začali sms-kou Lídě, že Bartoloměj dnes zůstane doma. Trochu mě mrzelo, že Bartoloměj přijde o canisterapii s Donášem, ale nedalo se moc dělat... Během dne se ale kašel docela zlepšil, a tak jsme v úterý razili do školky s tím, že když se to paní učitelce nebude zdát, tak mi zavolá. Ovšem když jsem ráno zaslechla ty ostatní kašlající děti, tak mi bylo jasně, že Bartoloměj rozhodně není v nejhorší kondici.

"Pobavila" mě Lída, když mi sdělila, že ve školce jsou vši... No těpic, to by nám teda chybělo... Vzhledem k tomu, jak se Bárt ke mně neustále tulí, bych je dostala určitě i já. Našla jsem na netu přírodní "recept", tak budeme muset vyzkoušet: jako prevence přidat do dětského šamponu 10-12 kapet tea tree oil, příp. pár kapek použít přímo při mytí vlasů. Pokud už dítě vši má, pak každodenní masáž hlavy a vlasů tea tree oilem anebo kokosovým olejem, rychleji zabije hnidy.

V rámci prevence jsem večer Bartoloměje taky ostříhala. Vzhledem k tomu, že se ve středu ve školce budou fotit, tak se to i hodilo. Neobešlo se to bez slz, ale s pomocí iPadu jsme to zvládli.

Focení každopádně trvalo asi 5 sekund, říkala Lída. A to jsem kvůli tomu dokonce vytáhla ráno žehličku, aby měl pěknou košili. Bartoloměj prý začal protestovat už při přechodu do jiné třídy, kde se mělo fotit, tak ho prý Lída čapla, donesla před fotografa jako prvního, úsměv, cvak a bylo to. Tak jsem zvědavá, jak to dopadlo.

Tenhle týden byl zase trochu náročnější na hlídání. Ve středu po obědě jsem předala Bartoloměje babičce a zdrhala na autobus do Prahy, na začátek kursu Akademie pacientských organizací.

Večer byl velmi příjemný - babinec s bývalými kolegyněmi spojený s výborným italským jídlem. Ve čtvrtek v práci, Bartoloměj opět kašlal víc, takže dopoledne u nás strávila Lída. V Praze jsem musela zůstat až do pátku, kvůli natáčení pořadu o Williamsově syndromu v rádiu Classic FM. Cesta domů trochu adrenalinová, dostat se do autobusu Student Agency bez rezervace se povedlo až na podruhé...

Vyzvedla jsem Bartoloměje u táty v práci a jeli jsme domů. Odpoledne se udělalo trochu hezky, tak jsme se teple oblékli a zajeli do útulku vyvenčit nějakého pejska. Dostali jsme Bagouna, tak byl Bartoloměj rád. Jen stále není schopen říct jeho jméno - místo Bagy říká Gaby... Neúnavně.

 

Víkend jsme ale strávili doma, Bartoloměj stále kašlal a nějak se to nelepšilo. Ale bez teplot, skoro i bez rýmy, jedl, nálada dobrá.  Vlastně jsme chvilku byli venku - v sobotu dopoledne jsme vyrazili do OBI pro nějaké žárovky, konečně budeme mít v koupelně světlo nad zrcadlem (a bude se mi dobře číst ve vaně - hned jsem to vyzkoušela).

Bartoloměj si užil iPadu, a taky jsme trochu malovali a uklízeli v pokojíku.

A ještě jedna kalamitu - kromě kašle - přinesl víkend. Po celém Liberci není k sehnání ta jediná a pravá kaše, kterou Bartoloměj už několik let každý den jí: Sunarka osmizrnná s medem. Objela jsem snad všechny obchody - Tesco, Kaufland, Interspare, Hyperalbert, Globus, k tomu pár lékáren a drogerií - všude zboží momentálně nedostupné. A není ani na netu. Že by neviditelná ruka trhu změnila Bártovy stravovací návyky?  Zakoupila jsem v DM drogerii jednu trochu podobnou kaši - třízrnou bezmléčnou, tak si budu držet palce... Bude to náročný týden.

Přečtena Petra Hůlová – Čechy země zaslíbená. Příběh Ukrajinky Olgy, která přijede se svým mužem Olechem do Česka, aby si tu vydělali. Uklízí, v rámci projektu jedné neziskovky vaří tradiční jídla s dalšími emigrantkami a nakonec založí seznamovací agenturu, která dává dohromady české ženy a ukrajinské muže. Velmi slibný rozjezd, ale konec mě trochu zklamal.

 

 
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: