Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | Zkracovač dlouhých adres | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Zkus to jinak - logicky | Měření rychlosti internetu

Projekt 365 - den 26. - krev, projekty, nápady...

Datum: 26. 1. 2010 23.12 | Autor: - hk - | 1511× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Dnes jsem vstávala brzy, neb jsem šla darovat krev - co by člověk neudělal pro pěkný pocit užitečnosti 3x ročně? Bárt chtěl nejprve vstávat v nekřesťanskou hodinu (před 6) se mnou, ale nakonec si to rozmyslel a a spal prý až do půl osmé. Pak přinesl tátovi do postele Koncept kontinua a chtěl, aby mu četl - vydržel to prý stránku a půl. Pak se přesunuli do Dětského koutku TUL. Bárt byl prý cestou tam nervozní, ale když zjistil, že v koutku není žádné dítě, bylo po strachu. Ale tátu do práce pustit nechtěl, musel mu zdrhnout.

Já jsem darovala tekutinu (tam ale bylo dneska lidí....) a šla se projít - ke Strossově vile na Husovku, bylo totiž krásně. Navíc jsem při čekání začala číst román Skleněný pokoj, který se točí kolem jiné slavné vily - brněnské Tugendhat (mimochodem, výborná knih), tak mě to inspirovalo. Strossova vila je také pěkná....

DSCN7428.jpg
DSCN7435.jpg

 Zastihla mě ale sms od Tomáše, že v 11 přivezou do koutku na hlídání nějaké miminko, takže jsem vyrazila pro Bárta předčasně. Docela mě to překvapilo, nějaká maminka přivezla na hlídání studentům asi 7 měsíční mimčo. Já bych tu odvahu teda neměla. A v pozici studenta bych si to na triko už vůbec nevzala (copak já jsem ve 20 letech věděla, jak se nějaký takový tvoreček drží, krmí a přebaluje?). Našim hlídacím studentům to ale nějak nedochází, netuší, že by se třeba mohlo něco stát. No každopádně v době naší přítomnosti se nestalo nic, když jsem Bártovi dělala pocit bezpečí, tak mu miminko vůbec nepřekáželo. Ukázal mi všechny zdejší hračky a místnosti, prý si tu často chodí lehnout a odpočinout - tak to z domova tedy neznám. Domluvila jsem se se studenty, že Bártovi příště přineseme nějakou práci, aby tu s ním procvičovali. A taky ještě zkusíme zjistit, jestli babička tady v Liberci Bárta krmí v Ikea židličce - myslím, že už ne, přičemž tady by se na krmení (nejen Bárta) užila. Každopádně pobyt v Dětském koutku mi rozšířil obzory - dozvěděla jsem se například, že kočička jedné hlídací tety byla na kardiologickém vyšetření a má šelest na srdci. To jsou věci - zvířecí kardiolog...

http://www.bartolomej.own.cz/2010-01-25/img00001.jpg

Ve dvanáct jsme se s Bártem přesunuli o ulici dál, do MC Krteček. V jednu se měla uskutečnit schůzka s ranou péčí - o tom mém nápadu udělat nějakou akci rané péče pro maminky postižených dětí právě tady, spojit to s hlídáním dětí a tím matkám umožnit poznat zdejší prostředí, prolomit ledy a třeba nějakou z nich vylákat z ulity mezi lidi. Schůzka se nesla v trochu napjatém ovzduší, asi jsem měla obě strany líp připravit, každopádně jsem byla z dopoledne poměrně dost grogy a neměla jsem moc sil to nějak extra moderovat. Navíc jsem k tomu ještě musela pacifikovat Bartoloměje, kterého to s námi v herně nebavilo. Zdá se, že každá ze stran měla nějaké představy - jedna spíš krátkodobé, druhá dlouhodobé, a tak se to úplně nepotkávalo... Ale snad se 22.2. uskuteční aspoň jedna akce - rodičovský klub s přednáškou, prezentací Krtečka a hlídáním dětí. Uvidíme. Možná jsem naivní a nic se nepovede, ale třebo jo... No, ne že bych na stejný datum neměla s Bártem naplánovanou logopedii... Musím to přeobjednat.

Co se týče projektu na asistenční službu na integraci dětí do miniškolky, tak to asi nevyjde. Poslala jsem dotaz na krajský úřad a tohle mi přišlo jako odpověď:

Dobrý den,

v oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti ve vzdělávání by předkládané projekty měly být zaměřeny především na vzdělávání dětí/žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
A takto bohužel Váš projektový záměr zaměřen není, a tudíž by nebyl podporovatelný.
A dále asistenty pedagoga podporujeme pouze v případě, že budou napomáhat při vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v "hlavním vzdělávacím proudu" nebo ve speciálních školách. 

V Krtečku jsme pak s Bártem ještě zůstali, neb jsme nemohli domů, Tomáš tam "realizoval" projekt výroba postele. O tom ale až jindy. Bartoloměj nechtěl nic dělat, bavilo ho jen sledovat výtah nebo peroucí pračku, event. ještě pouštět vodu na záchodě. Já jsem neměla sil nutit ho do nějaké aktivity, navíc tělocvična stále mimo provoz, takže pračku si dnes opravdu užil. Dneska tedy učení vynecháno, resp. zaměřeno na socializaci:-)

Jedno video - Bárt se jede na motorce podívat, jak pere pračka...

http://www.bartolomej.own.cz/2010-01-25/img00001.jpg
http://www.bartolomej.own.cz/2010-01-25/img00001.jpg

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: