Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | Snadné sdílení souborů | Italo.cz | Psí Park | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | TV program

Sobota s Evičkou (365/192)

Datum: 12. 7. 2010 14.57 | Autor: - hk - | 1409× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bárt vstal v půlosmé a běžel hned do ložnice za babičkou. Ovšem čekal ho šok – místo babičkyležela v posteli Evička! No tohle. Vzali jsme holky na pole ukázat Evičcechaloupku a pískoviště. Nadchlo jí to, byla schopná si tu úplně sama hrát –dávat písek do báboviček, vařit v chaloupce, nikoho nepotřebovala.Bartoloměj se jal zalévat babiččiny kytičky, pěkně mu to šlo, pěkně se ušpinil.Dopoledne střídavě trampolína, bazén, odpočinek doma. Ukázali jsme EvičceBártovo učení – přiřazování, pexesa, skládačky, celou naši tašku sezalaminovanými úkoly. Hrozně se jí to líbilo, říkala, že máme kouzelnou taškuJDokonce si ji vzala i na lehátko k bazénu a všechno si pěkně složila. Bártse držel od Evičky dál, ona ho totiž pořád objímá. Evička z toho byla celánesvá, pořád řešila, proč se s ní Bártík nekamarádí, nakonec na to přišla –je prý na něj moc stará! (je starší o 7 měsícůJ)

 

 

Bartoloměj po oběděusnul, ovšem za 40 minut mi ho vzbudil starosta, který obecním rozhlasem zvalna hasičskou soutěž o putovní pohár starosty, občerstvení zajištěno. Původnějsme to s Janou zvažovaly, ale nakonec jsme to vzdaly – táhnout se posilnici v tomhle vedru na hřiště, tam se nechat postříkat vodou z Čepelea sledovat opilé hasiče (v tomhle vedru není toho alkoholu moc třeba), to faktne. Po obědě usnula překvapivě i Evička, což už prý není tak běžné.

Odpoledne u bazénu,Bárta to docela bavilo, plavali jsme spolu a cákali na kachnu, smál se na celékolo, nevadilo mu ani, že je s námi v bazénu Evička.

V podvečer dorazilLuděk se svým „obrněným transportérem“ značky Dodge. Evička mu pomáhala zajetdo dvora a řídila – to Bárta úplně dostalo, taková malá holka a řídí auto! Podvečera večer věnovaný zalévání… Okurky se prý mají zalévat konví – zřejmě nějakéopatření proti plísni, Bárt v mezidobí lil vodu proudem do kytiček.Myslím, že jim to ale neuškodilo. Vypadalo to, že Bartoloměj půjde brzo spát,vystrnadila jsem tedy Evičku a spol. do jídelny, jako zábavu dostali nanotebooku Prasátko Pepina. Jenže Bártovi se nechtělo, a tak pro změnu v obývákuhrála Lokomotiva Tomáš. Blázinec. V půl desáté se šel Luděk koupat dobazénu a Evička běhala po dvoře a křičela, že si užívá prázdninyJZhruba v tuhle dobu usnul i Bartoloměj. Byli jsme všichni tak grogy, žejsme šli spát asi o půl hodiny později. Evička dvakrát brečela, bála jsem se,že probudí Bartoloměje, dělila nás ostatně jen zeď. Naštěstí ne. Ráno jsem seJany ptala, co se dělo. Evička prý chtěla do postele hrací panenku Dádu (mámetakovou příšernou věc, která hlasitě zpívá píseň Dády Patrasové Chytila jsem napasece žížalu…). Nejdřív jí to dovolili, ale pak začala panenka najednou uprostřednoci zpívat. Ovšem Evička se jí nechtěla vzdát, první pláč. Jana přišla na to,že se panenka dá vypnout, ale Evička chtěla spát s panenkou…

Dočetla jsem GrahamaGreena, Cesty s tetičkou. Překvapivě pěkné a zábavné.

Jo a ještě Bártovy vlastní fotky - sebral mi foťák a mačkal spoušť...

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: