Doporučujeme: TV program | Stahovač videí z YouTube | Italo.cz | Služby pro Váš web | Psí Park | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky

Úterý 29.11. - kardio a k babičce (365/330/2011)

Datum: 5. 12. 2011 16.51 | Autor: - hk - | 1261× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Celé úterní dopoledne jsem balila a v mezidobí stahovala do počítače nejnovější youtube videa na téma stěrače, vlaky, Teletubbies, pejsci atd. Odpoledne nás totiž čekala kontrola na kardiologii a ta se bez počítače neobejde... A proč balení? Odpoledne odjíždíme k babičce, mám na středu a čtvrtek naplánovanou konferenci o inkluzivním vzdělávání a v pátek jdu do práce.

Kardiologie byla náročná. Bárt se rozbrečel už v čekárně... Takže poměrně napjatá atmosféra. Nakonec se ale u ultrazvuku s počítačem uklidnil a nakonec to jakž takž proběhlo v klidu. Možná, že je nakonec dobře, že se nervuju tím, jak vyšetření zvládnem a nezbývá mi už kapacita na to, aby se strachovala, jak vyšetření dopadne. Naštěstí to dopadlo dobře, to v našem případě znamená - hodnoty se nehorší. Uff.

Sedli jsme do auta a jeli k babičce - Bárt se už moc těšil. Sice cestou vyžadoval stěrače, ale zároveň se pořád ujišťoval, zda jedeme k babičce. Vzali jsme to přes Prahu, myslela jsem, že vyzkoušíme zkratku po nové části dálnice, leč nepovedlo se mi ji strefit. Značení prostě chybělo, nebo jsem ho nepochopila.

Dojeli jsme k babičce, Bárt začal řádit, já jsem chvíli pobyla a pak jela do Prahy. Měla jsem na 18 hodinu domluvený sraz se Zdenou, šly jsme na Neviditelnou výstavu. Rozbolela mě ale hlava a taky se mi pěkně točila, moc se mi nikam nechtělo.... Překonala jsem se ale a stálo to za to. Vážně doporučuju!! Z oficiální prezentace:

Co je to Neviditelná výstava?

Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě …

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Mějte slepou důvěru!

Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací.

Celou výstavou, která změní váš život, vás budou doprovázet nevidomí nebo částečně nevidomí lidé.

Zajímavé?

Zvláštní?

Cizí?

Nebo… přirozené?

Může vám hodina slepoty otevřít oči?

Na Neviditelné výstavě Praha se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Díky dočasné ztrátě zraku a obtížím při orientaci zjistíte, že svět může být i bez onoho klíčového smyslu stále krásný.

Neviditelná výstava Praha se vám snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět.

Po „Neviditelné cestě“ vás provede nevidomý průvodce. Chodí se ve skupinách, zhruba po 15 minutách. Budete chodit ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech. Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření…

Viděli jste někdy v životě mluvící hodiny?

Braillovo písmo?

Nebo třeba mluvící váhu?

Mluvící tlakoměr?

V dalších prostorách výstavy vám totiž ukážeme zařízení a předměty, které ve svém běžném životě nevidomí používají.

Ukážeme vám, jak se svět kolem vás mění a jak vy se měníte spolu s ním.

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: