Doporučujeme: Psí Park | TV program | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres | Italo.cz | Měření rychlosti internetu

Úterý - s Janou a Evičkou (365/209)

Datum: 1. 8. 2010 0.25 | Autor: - hk - | 1350× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0
Hlavní událostí dne byla návštěva mé spolužačky Jany s dcerou Evičkou. Holky už u nás byly před dvěma týdny, tentokrát měla Jana nějaké vyřizování v Praze a tak si cestou domů do Varů udělaly zajížďku a přijely se na nás podívat.

Bartoloměj zrovna spal, takže mu příjezd ušel, ale po probuzení vzal Evičku docela na milost. Je vidět, že mu pobyt mezi dětmi svědčí - před dvěma týdny měl z Evičky trochu strach a stranil se jí, pak se trochu "otrkal" s Aničkou a Tondou a teď už to bylo v pohodě. Největší radost z návštěvy měla ale naše Anička - holky, které se viděly jednou v životě, se vítaly jako největší kamarádky, které se na sebe dlouze těšily. Zatímco si tedy hrály na pískovišti, v domečku a na trampolíně, šli jsme se s Bártem podívat na dědu do práce. A Bárt si zase po dlouhé době sedl do ještěrky a nechal se vozit, překonal strach ze zvuku běžícího motoru. Hurá.
 
 

Po sváče jsme s Bártem a holkama vyrazili na krátký výlet. Vzali jsme je do Hostěnic k jezu - Bárt je z padající vody nadšen, zase nás tahal až k samotnému jezu a byl i do vody vlezl... Pak jsme jeli do Brozan, podívat se na zdejší tvrz a na výhled. Dokonce jsme si sešli a vyšli zdejší schody do vsi. Upozornila jsem návštěvu na pamětihodnosti (renesanční mlýn, mlýnskou strouhu ze 17.století atd.)a pak jsme se rozhodli přepadnout naší tetu. Byla doma. Děti se hned vypravily za slepičkami, Bartoloměj dokonce s tetou sbíral vajíčka. Evička se zase rozhodla zkusit, jak chutná meruňka přímo ze stromu, dokonce si ji i sama utrhla. Ukázalo se, že je už docela dost hodin, a tak jsme se v půl šesté vrátili s výslužkou domácích vajec domů.
 
 

Babička udělala holkám k večeři ovocné knedlíky, Evička "zblajzla" dva a vůbec k nim nechtěla kečup:-) Pak měla ještě na něco chuť, tak se rozhodla, že ochutná můj opečený chléb ve vajíčku, namazaný hořčicí. Jana jí to vymlouvala, vždyť přece její dítě nic takového nejí. Ovšem Evička si nedala říct a po ochutnání konstatovala: "Taková dobrota!". 

Návštěva odjela a Bartoloměj to obrečel... Ovšem máme na ně památku - zapomněly si tu klobouk, tak třeba zase někdy přijedou:-)
 
Fotky k tomuto a následujícím 5 dnům mám, ale sem je asi zase dodám se zpožděním... Je to totiž práce tak na hodinu... 

Přidat nový komentář:




Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: