Doporučujeme: Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky | Stahovač videí z YouTube | TV program | Měření rychlosti internetu | Psí Park

V Roudnici u Labe (365/208)

Datum: 26. 7. 2010 22.35 | Autor: - hk - | 1433× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0
Vstávali jsme v sedm ráno. Bartoloměj dokázal během chvilky po snídani vylít vodu na stoleček v obýváku, vymačkat a rozpatlat z lahvičky šampon, měla jsem co dělat.

A protože se udělalo docela pěkně, vyrazili jsme si s Bártem na krátký výlet - do Roudnice, s kočárkem na cyklostezku kolem Labe. Docela mě překvapilo, jak je to tam pěkné a upravené. Krmili jsme kachny, dívali se na rybáře, na slečnu, která se tu pokoušela jezdit na kolečkových bruslích. Velkou atrakcí byly vlaky - trať totiž vede hned na náspu vedle řeky. Chtěli jsme se jít podívat na vyhlídkovou plošinu nad zdymadlem, ale ač podle cedule mělo být otevřeno, někdo zřejmě zapomněl odemknout. Lodě ale stejně žádné nepluly, mám pocit, že je omezený provoz na dolním toku Labe kvůli nízké vodě, ale možná už to není aktuální. Ovšem za budovou Povodí Labe nás (tedy hlavně Bartoloměje) zaujal stroj s ramenem na sekání trávy a náletů na příkrém břehu. Ten jsme tedy sledovali pěkně dlouho.
 
 

Začalo být teplo, tak jsme se přesunuli na druhou stranu Labe, k vodáckému kanálu, kde bylo plno trénujících kajakářů a kanoistů. Bártovi se to docela líbilo, jak na sebe stříkali a máchali kolem sebe pádly. Ještě víc ho ale zaujalo plašení zdejších holubů.
 
 

Cestou domů jsme se stavili v Bille pro kaši a rohlíky, Bartoloměj se skamarádil se slečnou od pokladny, dělali na sebe navzájem papa, a to i přes sklo výlohy po celou dobu, co jsme šli k autu.  Doma trampolína a oběd, který Bárt nějak odmítal dojíst. Aspoň že šel po obědě v klidu spát. 

Odpoledne jsme šli gratulovat Andulce, byla tam i druhá babička s dědou. S Bártem jsou podobné akce ale složité - vždycky s ním musí někdo chodit a dávat pozor, co dělá - jestli nevypíná počítač, nezapíná DVD, nepadá ze strmých schodů do sklepa atd atd. Takže jsme se s babičkou vystřídaly a pak jsme se zase všichni přesunuli domů.
 
 
Stavovala se u nás bývalá sousedka Helena a chvíli si s Bártem hrála na písku - dělala mu bábovičky a Bárt je rozmetával.
 
 

Odpoledne Bárt zaléval, pak jsme se šli s kočárkem podívat k Ohři - je po deštích pořádně zakalená a hnědá. Bártovi to ale nevadilo, přes most jsme šli několikrát. 
 
 

Domů jsme šli až ve 3/4 na 8, k večeři si Bárt nechal pustit další díl Upíra "Upa" Krejčího. Má tam opravdu šílené hosty, Standou Hložkem počínaje a neuvěřitelným kouzelníkem konče. Ale sám Upír mi přijde o něco míň trapný, než Michal z Kouzelné školky. Hlavně, že se to líbí Bártovi a že u toho jí... 
 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: