Doporučujeme: Italo.cz | Zkus to jinak - logicky | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | Psí Park | Zkracovač dlouhých adres

Poslední lednový týden

Datum: 2. 2. 2009 22.31 | Autor: - hk - | 1763× | Kategorie: Já, Bartoloměj a svět kolem | Komentáře: 0

Tak jsem zjistila, v souvislosti se svými aktuálními narozeninami, že co si nenapíšu, to zapomenu. Takže stručná rekapitulace posledního lednového týdne.

V pátek 23.1. jsme hned od zubaře vyrazili s Bártem ku Praze. Měla se přihnat nějaká vichřice, tak jsme raději jeli dříve. Tomáš si na víkend naplánoval tahání pulek po Jizerkách. V Praze opět teklo stropem, od srdce jsem si o tom pohovořila se zástupcem Solidu, když jsem si byla pro náhradní klíč od výtahu. Prý to máme vydržet, ve sněhu a mrazu se střecha spravovat nedá. Ale na jaře, jó, to bude krása. Už se těšíme.

Jana J. dělala ten den státnici z pediatrie - to se musí podporovat:-) Před čtvrtou dorazila Zdena P. s nákupem a pustila se do vaření večeře, resp. do krájení sýrů, baget a otvírání červeného vína. Najedly jsme se, o něco později dorazila i Markéta R. Eva F. skončila místo u nás na návštěve v nemocnici se žlučníkem, chudák. Bartoloměj dostal pravého policejního medvěda, přiletěl přímým letem z Haagu, z Europolu. A navíc mu teta Zdena upletla svetr. Je mu tedy tak tak, ale je pěkný. Vypily jsme s děvčaty dvě lahve a strávili moc pěkný večer. Zdena u nás přespala, protože socializační aktivity byly naplánované i na sobotu. I tentokrát Zdena vařila - moc dobré tortilly s kuřecím masem. Na oběd dorazila Eva Č. se svými šílenými historkami na téma zdraví jejich rodiny. Fakt drsný. Bárt šel po obědě spát, ovšem s moučníkem se nám objevil mezi dveřmi se zavinovačkou kolem pasu. Ještě jsme měli v plánu návštěvu dr. K., ale ten se vymluvil na nepříznivý zdravotní stav a nedorazil. Tak jsme s Bártem zase po dlouhé době udělali pár procházek po Praze - viděli jsme několik světelných objektů v rámci výstavy Transparency 2009 (vlnící se dívku na Národním divadle, muže objímajícího si kolena na náměstí Jana Palacha, dopisy promítané na domy na Staroměstském náměstí), prohlédli si výstavu o Vesmíru, zašli se podívat na Žofín na nově zrekonstruované dětské hřiště (rozšířil se ochranný plůtek proti psům, přibylo pítko, několik hracích prvků a ústředním motivem se stalo dřevěnné teepeee).

http://www.bartolomej.own.cz/2009-01-31/img00004.jpg

http://blog.denik.cz/blog/4090/67353/DSCN2951.jpg

http://blog.denik.cz/blog/4090/67353/DSCN2986.jpg 

V Klementinu jsme narazili na výstavku pražských strašidel - bylo to docela pěkné a vůbec ne jen pro turisty. V neděli jsme se telefonicky smluvili s Janou B., že se odpoledne sejdeme a dokonce se to povedlo. Poté, co se Bárt vyspal a Jana s Evičkou a Luďkem shlédli výstavu pohádkových kostýmů, jsme se sešli v dětském koutku v nákupním centru Eden. Pro nás s Bártem to byla premiéra, Jana s Evičkou prý teď chodí do podobných podniků skoro denně - supluje jim to dětský kolektiv v mateřské školce:-) Z Edenu jsme jeli s Bártem rovnou do Liberce, byla už tma, ale zvládli jsme to.

http://blog.denik.cz/blog/4090/67354/DSCN2867.jpg

V pondělí jsme se jeli podívat do Horního Hanychova na koníčky. Docela pěkné to tam mají, i když koně se Bártovi zdáli nějak velcí a spíš ho zajímal zdejší kocour, který byl docela přítulný do chvíle, než mu Bárt zaťal nehty do ocasu. Pak ještě zastávka u Brány borců, sochy ze serie připravené k nadcházejícímu mistrovství světa.

http://blog.denik.cz/blog/4090/67362/DSCN3039.jpg

V úterý jsme chtěli jít k neurologovi kvůli hipoterapii, ale bylo neskutečně hnusně, a tak jsme zůstali doma, jen chvíli před obědem jsme strávili bloumáním kolem domu. A Bartoloměj odpoledne vyrazil k babičce Doris.

Ve středu se v mateřském centru Krteček slavilo tříleté výročí existence. Původně jsem naši účast zvažovala, ale pak jsem si řekla, že tam bude hodně lidí, Bárt bude z dětí nervozní, dort taky nejí, tak jsme šli místo toho jen ven do města na procházku se zastávko ve VZP, kam jsme šli uplatnit Bártovo očkování a cyklistickou helmu. Byla tam fronta, ale vyplňování dotazníků mi jde. Odpoledne měla původně dorazit babička a děda z Nových Dvorů, kteří byli v Tanvaldu na lyžích, ale babičce nebylo nějak dobře, tak to odvolali. Protože bylo krásně, šli jsme po poobědním spánku ven před dům, brodili se sněhem (trochu povolil, a tak se to Bártovi nelíbilo) a bavili se s bublifukem. Bárt nadšeně chytal bublinky a stejná činnost okouzlila i řadu dalších procházejících dětí. I příčinou rodinných rozepří se naše bubliny staly. Udělala jsem pár fotek, ale bez bublin, foukání se s focením nedalo zkloubit.

http://www.bartolomej.own.cz/2009-01-31/img00011.jpg

Ve čtvrtek jsme se vydali do mateřského centra a dozvěděli se, že na oslavě bylo málo lidí, protože se všichni báli návalu. Tak příště. Trampolína byla složená, takže si Bárt nezaskákal, ale zato se mohl projet na motorce a taky se mu povedlo mi utéct do zdejšího obchodu se zdravou výživou. Se Světlanou J. jsme se domluvily na jakési spolupráci v souvislosti se snahou udělat ze zdejšího mateřského centra otevřený prostor pro všechny děti, zdravé i ty nemocné. Zkusíme začít s webovými stránkami. Docela se těším.

V pátek dopoledne jsme šli s Bártem plavat. Načasovali jsme to na 3/4 na 11, kdy končí plavání kojenců ve vířivkách a docela nám to pěkně vyšlo. Jak ale zpacifikovat Bartoloměje, aby při vstupu do šaten tolik neřval? Ječí, jako když ho na nože berou, jako by mu to tam připomínalo nemocnici, nebo tak něco. A to vůbec nemluvím o hysterickém řevu ve chvíli, kdy jsme vstoupili do sprch. Jako by čekal plyn. Fakt jsme byli k nepřehlédnutí, resp. k nepřeslechnutí, všichni na mě koukali jak na macechu, která nutí dítě chodit do bazénu, i když nechce. Ovšem jakmile Bartoloměj zahlédl vodu, bylo vše v pořádku. Miluje to. Nejprve jsme byli v dětském výukovém bazénku a plavali jsme, pak jsme se přesunuli do dospěláckých vířivek a pak do dětského bazénku. Bártovi se to moc líbilo, i to, že tam bylo spousta lidí a mohl na ně občas sahat. Vedle nás si spokojeně užívalo vody asi půlroční miminko a narozdíl od Bárta se ničeho nebálo. Ve vodě jsme vydrželi 3/4 hodiny a pak jsme zase s řevem absolvovali sušení a oblékání. Půlhodinovou aklimatizaci po koupání jsme strávili nákupem v Intersparu.

Sobota byla ve znamení výletu - mělo být ošklivo, tak jsme zvolili automobilový výlet do Polska. Přes Frýdlant do Zawidowa, odtud k jezeru Witka, najít cache na nějakém slovanském sídlišti z 9 století. Bylo dost hnusně, foukalo a padal sníh, cache jsme nakonec našli. Přes Andělku a rozhlednu ve Frýdlantě jsme se se zastávkou v Bille vrátili domů. Já jsem oslavila své narozeniny tím, že jsem zbytek odpoledne strávila s knihou na gauči.

http://www.bartolomej.own.cz/2009-01-31/img00015.jpg

V neděli jsme jeli do Vrtek, na chalupu za babičkou a dědou, oslavit ještě jednou narozeniny. Dobře jsme udělali, ráno přestala na sídlišti téct voda. Cesta byla dobrá, modrá obloha, Bárt si to na chalupě užil jako vždycky - kamna s opravdovým ohněm, schody na půdu, kde se dá báječně dupat, kocour Ponožka, který se pěkně plaší... Po obědě a spánku pak vyrazil v kočárku ven s dědou, bohužel se ale zkazilo počasí a začal padat sníh. A když sněhové vločky padají Bártovi do obličeje, tak je hysterický a protivný. Museli se s dědou vrátit domů. Do Liberce jsme dorazili lehce po setmění.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: