Doporučujeme: Služby pro Váš web | Měření rychlosti internetu | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | TV program | Snadné sdílení souborů | Italo.cz

Čtvrtek 27.1. – pradlena z něj bude! (365/27/2011)

Datum: 29. 1. 2011 23.03 | Autor: - hk - | 1926× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bartolomějova „HODNÁ“ série stále pokračuje, asistentka Lenka se mi svěřila, jak ji teď její práce uspokojuje a jak ji chválí i paní učitelky. Není nad to, když člověka jeho práce baví. Dnes s Bártem na zahradě krmili ptáky, pracovali, učili se o lesní zvěři a dokonce se Bárt po sobě naučil uklízet – prý rozházel rohlík ke sváče, tak ho Lenka vyndala ze židle a dala mu ubrousek, aby to utřel. Bartoloměj prý pak pořád chodil s ubrouskem a vše otíral. Jen aby mu to vydrželo. Jo a maminka byla pochválena, jaké pěkné materiály pro Bárta a ostatní děti nosí:-)

 

Recept:

 

půl hrnku kukuřičného škrobu
čtvrt hrnku cukru krupice
2 hrnky studené vody
(toto množství stačí na 4 -5 skleniček od výživy.
Škrob promícháte s cukrem a zalijete opatrně za stálého míchání studenou vodou. Vaříte na mírném ohni a stále mícháte, dokud se nevytvoří průsvitný gel. Pak nalijete do skleniček a obarvíte potravinářskou barvou nebo temperou. Opravdu jen trošičku. Můžete si namíchat různé odstíny. Zamícháte, necháte vychladnout a máte hotovo. Klidně můžete obarvovat až po vychladnutí.

 

Škrob jsem měla jen braborový, obarvovala jsem original prstovými barvami. Pravda je, že mi ten gel moc nezprůhledněl a hlavně to celé docela zhoustlo. Tak jsem to znovu naředila horkou vodou a obarvila, leč výsledek mě moc nepřesvědčil. Na první pohled to vypadá dobře, ale ty barvy moc nebarví. Budu muset asi opravdu koupit potravinářské barvy, anebo zkusit větší množství tempery. No ale na to naše malování to půjde. A opravdu to vcelku šlo. Bártovi jde hlavně o to, aby mohl co nejvíc namáčet štětec (hlavně do černé) a aby mohl patlat barvy přes sebe. U temper ho vyrábět šedou odmítám nechat, ale s tímto napůl povedeným výrobkem jsem ho patlat a špinit nechala, což se mu líbilo. A tak jsme jako každý den skoro hodinu patlali a malovali.

 

Pak chtěl počítač, ale to měl smůlu. Podařilo se mu ale objevit jinou věc – druhou malou pračku! U nás v Tescu totiž v rámci výprodeje měli za 199,- dětskou pračku, takovou tu klasickou plastovou růžovou pro holčičky. Babička Doris projevila přání, že mu ji koupí k nim domů, aby při každé Bártově návštěvě nemusela prát. V úterý jsem se pro ni stavovala a dva dny ji před Bártem skrývala. Dnes ji ale našel a už ho nic jiného nezajímalo. Dali jsme si pěkně obě pračky vedle sebe a prali simultánně. Akorát ta nová vydává šílený hluk, musela jsem přelepit reprák izolepou, abychom neohluchli. Bartoloměj byl z nové hračky nadšen, myslím, že optimální zaměstnání by pro něj byla pradlena…

 

Ve tři dorazila babička Doris na hlídání a já jsem vyrazila na autobus do Prahy. Stihla jsem bus v 15:30, takže jsem krátce po páté byla v Libni. O chvíli později dorazili holky na babinec – slavily jsme vánoce, svátky a narozeniny za poslední kvartál. Dostala jsem(mimo jiné) jeden fakt originální dárek – Lapač zlých snů. Konečně se mi budou zdát jen veselohry. Eva F. se ujala vaření a připravila nám výborné těstoviny s párečky a vejci. Pěkný večer to byl. A nejlepší na něm bylo, že jsem šla už v deset spát a zdály se mi opravdu jen pěkné sny.

 

Bárt se v podvečer díval s tátou na krasobruslení a moc se mu líbilo, když se krasobruslaři točili na místě, prý se tomu nasmál.

 

Ostatně i dnes dopoledne jsem se snažila – našla jsem na netu recept na prstové barvy, tak jsem se ho snažila realizovat.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: