Doporučujeme: Služby pro Váš web | Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Stahovač videí z YouTube | Italo.cz | Zkracovač dlouhých adres | TV program

Čtvrtek 6.1. - na Tři krále (365/6/2011)

Datum: 7. 1. 2011 22.02 | Autor: - hk - | 1496× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 1

Ráno jsem vezla Bárta do školky já, protože byl čtvrtek a Tomáš učil v Mladé Boleslavi. Bárt se hrozně bránil tomu, abychom jeli autem, pořád mě tahal k autobusové zastávce, ale byla jsem neoblomná, nestihli bychom to. Ve školce se ukázalo, že jsem včera omylem odnesla rukavice nějakého chlapečka - má je totiž stejné, jako Bárt. Ty Bártovy totiž zapomněla ve své kapse u bundy asistentka Lenka. Jeho maminka to děsně řešila, ale omluvila jsem se jí, chlapeček dostal Bártovy rukavice (ty jeho leží u nás doma na radiátoru) a všichni byli spokojení.

Dopoledne jsem se stavila v lékárně pro další balení Stodalu (nejsem si jistá, že zabírá, ale chutná mi:-), a pak jsem vařila a uklízela a balila. Myslím, že na kašel docela zabral ten čaj z majoránky, pěkně po něm odkašlávám. V poledne pro Bárta - překvapení! Podle Lenky byl dnes Bartoloměj neuvěřitelně hodný! Chodil vzorně na záchod, dělal legraci, hrál si se studenty, nechal se obléknout na vycházku, dělal ve sněhu andělíčka a dokonce prý zkusil sjet kopec na "sedíku" (takový ten podsedák do ruky, co se na něm jezdí z kopce). Úžasné, víc takových zápisů.

Venku bylo neskutečně hnusně - zima, vlhko, vítr, ven by mě dobrovolně nikdo nedostal. A tak jsme byli doma. Docela nám dalo zabrat jídlo, Bárt se zasekl, snědl toho tak polovinu a pak už nechtěl zaboha jíst. Nakonec jsem to do něj s extra porcí Hami zeleniny s kuřecím masem a jablky dostala, ale bylo to náročné. Zase jsme hodně malovali, Bárt se v nestřežené chvíli vrhá s fixou na okno (to by ještě tak nevadilo) a na zeď (to už mi vadí víc). Dostal mě ale - přišel za mnou s letákem z elektra (schovávám mu je, protože tam bývají obrázky praček), tentokrát ale ukazoval prstem na akční nabídku notebooku a za ruku mě táhl k poličce, kde ležel ten můj. No uznejte, že jsem mu ho musela pustit. Snažila jsem se ho přesměrovat z youtube na hravé učení, ale už ho to moc nebere. Naštěstí si nehrál dlouho - v nestřežené chvíli, kdy se šel podívat  na pračku, jsem mu notebook sebrala a schovala. Vztekal se, ale dlouho mu to nevydrželo.

V půl páté přišel Tomáš z práce, předala jsem mu syna a pokyny a vyrazila na autobus. Cestou jsem přečetla knížku - Richard Bach: Jak zhypnotizovat Marii. No, už jsem od něj četla lepší díla. Je to sice zase stejné a oblíbené téma - jak být pánem svého osudu, ale tentokrát se do toho motá hypnóza a sugesce, i ten překlad byl takový divný...  Z Čerňáku jsem pokračovala rovnou do centra - na plánovaný "tříkrálový sraz" s několika svými spolužáky ze školy. Restaurace Grosseto Marina mě dostala - nad hladinou Vltavy, s úžasným výhledem na Pražský hrad. Romantika sama. Dorazili všichni - Háňa, Václav, kterého jsem neviděla od svého těhotenství a včas přišel výjimečně i Kuba. Bylo to moc fajn - mluvit zase s normálními lidmi (tedy pokud jsou právníci normální) a bavit se o běžných věcech, jako jsou knihy, filmy, výstavy, muzika... Dobře jsme jedli, hodně jsme pili, hodně jsme se smáli. O půlnoci jsme vylezli ven do zledovatělé Prahy a postupně se skládali na ledové chodníky. Naštěstí jsme přežili ve zdraví. Jediné, co mě trochu vyděsilo, byl zmeškaný telefonát od Tomáše - hned jsem posílala sms zpátky. Ráno se ale ukázalo, že si jen můj nezvedný synek hrál s tátovým mobilem. Ufff.
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: