Doporučujeme: Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Měření rychlosti internetu

Čtvrtek - SRPŠ - máme ŠKOLKU! (365/148)

Datum: 28. 5. 2010 9.24 | Autor: - hk - | 1493× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 4

Opět venku prší, příp. to vypadá, že každou chvilku začne. Takže žádné procházky, jsme doma. Dopoledne jsme trochu pracovali, stínové pexeso asi můžu definitivně vyřadit z učení, Bárt ho zvládal zcela bravurně. I další přikládací věci mu šly. Když chce, tak toho umí fakt hodně. Ale ta motivace...

Po obědě rychle usnul, jenže za chvíli ho vzbudil intenzivní liják, který se zrovna přihnal. Naštěstí se to rychle přehnalo a zase usnul. Já jsem vařila na příští dny, nahrávala na youtube nějaká videa, přendavala soubory na externí disk, abych si do Prahy nemusela brát notebook, uklízela jsem atd.

Ve tři jsem Bárta odvezla k babičce a vypravila se na nejdůležitější akci dne, týdne, měsíce - na schůzku rodičů nově přijatých dětí do mateřské školy Broumovská. Ano, úkol najít školku pro Bárta, který byl z hlediska úsilí srovnatelný asi tak s dostudováním vysoké školy, se podařil. Rodiče si posedali na malé židličky a paní ředitelka nás přivítala s tím, že doufá, že budeme mít školku tak rádi, jako ji mají oni. Pak jsme se dozvěděli provozní věci - např. že dítě musí být ve školce nejpozději v 8 ráno, pak se zamyká (to  nás chci teda vidět!). Děti se tu nenutí jíst, tedy pokud si to rodiče nepřejí (jedna maminka uváděla, že její dcera je schopná nejíst tři dny, kromě actimelu k snídani - tak to mě uklidnilo). Taky si máme mít bačkůrky a gumáčky a pláštěnky a náhradní prádlo atd. Jo a zaujala mě informace o tom, že ve školce mají k dispozici řadu kroužků a jedním z nich je i hip hop. Bavilo by to Bárta?:-) Angličtinku každopádně vynecháváme:-) Školné je 590 Kč, pro nás bude ostatně podstatně důležitější částka za asistenta... Jedou tu podle vzdělávacího programu Začít spolu, mají tematicky zaměřené týdny. Vždy 1.den v měsíci vychází časopis Motylkoviny, který informuje o akcích a aktivitách celého měsíce. Omlouvat dítě jde sms-kou i e-mailem. Taky máme donést fotografii dítěte, stačí vystřihnout - každé dítě ji má na magnetku a když do školky přijde, tak ji dá na tabuli, aby všichni věděli, že je ve školce. Mají tu pro rodiče k dispozici i pedagogickou knihovnu. Ke statistice - hlásilo se sem 78 dětí, přijali 46 dětí. Nakonec důležitá informace - škola se zúčastní nějaké soutěže, kde může vyhrát vybavení na zahradu, jmenuje se to snad Ukliď svůj dům. Rodiče byli tedy požádáni, aby si schovávali účtenky z drogerie, kde jsou uvedené výrobky CIF a Domestos, po prázdninách je paní ředitelka vybere. No, ne že bychom něco takového kupovali, ale co by člověk pro školku neudělal?:-)

  
  

Každopádně jsem si z třídní schůzky odnesla rozhodnutí o přijetí, a to je to nejdůležitější. Domluvila jsem se, že se ve školce s novou asistentkou ještě buď o prázdrninách, nebo poslední týden v srpnu určitě ukážeme, odvezla jsem auto Tomášovi do práce a v klidu odjela do Prahy.

Večer jsem se šla ještě projít - objevila jsem psí loučku u úřadu městské části Praha 8 a zavítala i na nádvoří libeňského zámečku, kde se zrovna slavilo 1.výročí slavnostního odhalení památníku atentátu na Heydricha, pomníku operace Antropoid. Bylo to i s hudbou, dala jsem si grog, protože mi byla dost zima a chvíli jsem pobyla. Myslím, že jsem trochu snižovala věkový průměr...  Večer pak v rádiu divadelní hra Pavla Kohouta Atest - dobré to bylo a pak snaha dohnat resty na tomhle blogu. Snad jsem se dopsala do současnosti... Stihla jsem to přesně s půlnocí... Uff.
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: