Doporučujeme: Bazar | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | TV program | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Italo.cz

Dovolená, den 4. Koupaliště Vadaš (365/231)

Datum: 27. 8. 2010 23.35 | Autor: - hk - | 1455× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Většina osazenstva dnes vyrazila do Ostřihomi, kde se konaly místní trhy. Cesta zpět naplánována turistickým vláčkem. Bylo ale docela teplo, a tak jsme zvolili  individuální program - termální koupaliště Vadaš ve Štúrově (http://www.vadas.sk/) 

Byla to dobrá volba, musím říct, že mě to tu příjemně překvapilo. Docela dost bazénů, spousta místa, v ceně parkování, lehátka (dokonce pro ZTP se mohly zvlášť vyzvednout u plavčíka) hodně možností občerstvení, bazén s vlnobitím, plavecký bazén, dětský bazén, relaxační bazén, perličkový, bazén se skluzavkou, poměrně čisto, pěkné toalety atd. Skoro se mi tu líbilo víc, než předloni v Bešeňové, kde to bylo všechno takové nahuštěné. I když tam to bylo zjevně novější a mělo to i krytou část. 

Bartoloměj šel do dětského bazénku, ale ten jsme záhy opustili, protože tam musely být děti samy, Martinu, která šla s Bártem za ruku plavčice vypískala. Ale i sám to tu nakonec Bárt zvládal, a to i bez rukávků. Tak jsme se přesunuli k velkému bazénu se skluzavkou, kde už byli Kreníci. Voda asi 32 C, docela pěkné. Šli jsme pak vyzkoušet i další bazény - laguna s vlnobitím i plavecký byly na Bárta studené (asi 26-28 C), oblíbil si ale relaxační bazén a odmítal vylézt. Tak jsem ho aspoň mazala a dávala mu klobouček. Rozhodli jsme se oželet oběd - a dobře jsme udělali. Prý to bylo zatím bezkonkurenčně nejhorší jídlo - na jídelníčku bylo napsáno, že budou buchty vařené v páře s čokoládovou polevou. Vyklubaly se z toho prý neskutečně tvrdé knedlíky s marmeládou přelité kakaovým pudinkem. Jídlo v Panoramě je opravdu kapitola sama pro sebe. Čaj tu stále neznají, k jídlu je buď šťáva, nebo jedovatě fialová limonáda. Včera bylo suché kuře, suchá rýže a k tomu na taliří pár švestek. Martina si myslela, že to bude nějaká specialita, ale kdepak, přece nebudou mít zvlášť misky od kompotu... A že by nám někdo nabídl, jestli si třeba nechceme k pití něco koupit, to ne. Obsluha mluví výhradně maďarsky a ničemu nerozumí... Takže jsme se výborně a cenově přiměřeně najedli na koupališti.

Bárt se na koupališti našel. Má ostatně trénink, celé prázdniny se s babičkou koupal v bazénu. Oproti loňsku, kdy se v Maďarsku všeho bál, byl tady jak vyměněný. Odvážně se vrhal do hloubky, plaval s rukávky, lidi mu nevadili, naopak. Z bazénu ho nebylo možné dostat. Navíc tam byl hodně zklidněný a v pohodě. Na oběd a sváču jsem použila lest - jedli jsme u hadice, ze které tekla teplá voda do průchozích kanálků mezi bazény. Asi to není nejhezčí místo, lidi na mě koukali, ale Bárt snědl úplně všechno a bez problémů. V bazénu jsme se s ním střídali, Martina v mezidobí chodila plavat do velkého plaveckého, já jsem si četla (!).

V pozdním odpoledni jsme ukořistili lehátka a zjistili jsme, že zatímco se z Bárta stává opálené cikáně, já i Tomáš jsme se pěkně spálili...  Ve 4 vylezl Bárt z bazénu a byl z toho celého dne hrozně unavený, málem nám usnul v autě. Aspoň tak nebyl večer s uspáváním problém.

 

Cenník

   JÚN - AUGUST
   Celý deň
 Po 17 hod.
 Dospelý  6,00 €
 3,00 €
 Dieťa (4-15 rokov)
 3,50 €
 1,50 €
 ZŤP
 4,50 €
 3,00 €
 ZŤP dieťa
 2,60 €
 1,50 €
 Doprovod pre ZŤP-S
 4,50 €
 3,00 €

 

Večer na programu povídání o Itálii a FEWS kempu. Fotky, naše prezentace, vyprávění (Adam říkal, že nejlepší bylo letadlo, pak adrenalinové lanové centrum a že všichni při odjezdu brečeli, ale oni teda ne). Pak se promítal ještě Klíč o WS a pořad Modré z nebe o Igorovi, kterého navštívili Eláni. A Adam nám pustil film o tom, jak si splnil sen a potápěl se při dovolené v Egyptě v Rudém moři. Je to frajer:-)

Chtěly jsme si s Martinou dát na baru víno, ale nebyl to dobrý nápad. Zdejší obsluha, to je prostě katastrofa. Jedno víno došlo právě ve chvíli, kdy mi ho nalévala slečna do sklenice. Co myslíte, že udělala? Dolila ho jiným druhem... 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: