Doporučujeme: Služby pro Váš web | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | TV program | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Bazar

Dovolená, den 5. Koupaliště Vadaš, padák, ohňostroj (365/232)

Datum: 27. 8. 2010 23.38 | Autor: - hk - | 1423× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Tomáš ráno usoudil, že je spálený a na sluníčko dnes nemůže. Byla jsem taky spálená, ale co by člověk pro dítě neudělal? A tak jsme jeli zase na koupaliště, ostatně dnes tam jela celá výprava, pan Drapák zajistil volný vstup. Ostatní jeli autobusem, my s Martinou a Bártem jsme zvolili auto, abychom kdyžtak mohli domů dřív.

Cestou jsme se zastavili v Lídlu. Mám tento obchod ráda, vždycky tam nakoupím neuvěřitelné věci (a rozhodně nikdy jídlo). Třeba tady v tom slovenském - koupila jsem nám sešit s nálepkami traktorů, krásné šablony na malování, Martina přihodila kostky ve velké krabici a piknikovou deku:-) Jen nevím, jestli to všechno pobereme, až pojedeme domů.

Před koupalištěm jsme museli čekat, autobusy se zpozdili, naštěstí tam s námi byl náčelník, jinak bychom už byli nervozní, že čekáme špatně. Bárt ale stejně nervozní byl, protože chtěl do vody.  Zase tam strávil prakticky celý den. Střídaly jsme se s Martinou, odpoledne se zapojily i tety Hanka a Dana. Byli jsme se i podívat na laguně na aquazorbingu - v nafukovací kouli se tam plácali nějací kluci, pořád padali (5 minut za 2 eura), Bartoloměje to docela pobavilo. Oběd ve zdejší osvěžovně - výtečné palačinky.  Nakonec  jsme jeli domů skoro stejně, jako ostatní, kolem 4. Mne už sluníčko vyloženě unavovalo, do toho mi vypadla provizorní plomba a léčivá vložka ze zubu... A spálená ramena se taky hlásila o své. Dnes nebylo tak teplo, chvílemi i foukalo, kolem poledne byla vyloženě zima, nejlepší bylo schovat se v bazénku.

Strejda Fanda učesal Bárta v bazénu jako pankáče:-)

Odpoledne před hotelem hrátky s padákem - konečně našel využití, když už se s ním Marťa táhla. Blbnuly ale hlavně zdravé děti, pro dospělé Williamsáky to bylo příliš sportovní:-)

  

 

Večer zůstal Bárt s tátou a my s Martinou a Slovenkou Dominikou vyrazily do Štúrova na ohňostroj, který v Ostřihomi pořádali v podvečer státního svátku (sv. Štěpán se tu narodil). Davy lidí, nedalo se moc parkovat, trochu blbě, ale nakonec jsme auto odstavili. Sešla se tu půlka výpravy - zbytek, který se petard bál, zůstal doma.

Ohňostroj průměrný - Mišo Izrael, který stál za mnou, to komentoval slovy: "A čo to je, toto? To sú nějaké prskavky? Ty Maďaři nevedia, ako sa robí ohňostroj?" A Igor mu přizvukoval, v Prešove prý bývajú lepší. Druhá půlka ohňostroje byla vyvedenější. A ani žádný hluk nebyl slyšet, a to se třeba Kuba Jeřábek hodně bál. Někteří se po ohňostroji šli ještě podívat na požární zbrojnici, my jsme prchaly před komáry do hotelu. Ale i tady jich  bylo plno. 

Sešli jsme se ještě nad brožurou, pak jsem seděla se slovenskými maminkami a vyslechla si, mimojiné, jak se Igor naučil a zároveň odnaučil kouřit:-) Martina v rámci své připravované diplomky o WS zpovídala Hanky S. - velká Hanka si to pochvalovala, že je to pro ni jako terapie u psychologa. A malá Hanka byla zvědavá, co se o sobě dozví, takže taky spokojenost. Tak to bude aspoň pro Martinu přínosné:-)

 

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: