Doporučujeme: Italo.cz | Služby pro Váš web | Měření rychlosti internetu | Zkracovač dlouhých adres | Bazar | TV program | Snadné sdílení souborů

Dovolená, den 6. Výlet Burda, koupaliště, oheň, disco (365/233)

Datum: 27. 8. 2010 23.42 | Autor: - hk - | 1597× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Pátek, předposlední, ale prakticky poslední den. Většina lidí vyrazila autobusy na výlet do Budapešti. My jsme to ale zavrhli už při plánování v Čechách - na programu totiž byl cirkus a tropikárium, nejsem si jistá, jestli bychom to s Bártem zvládli. Navíc vedro a cesta a Tomáš města nesnáší. 

Váhala jsem, zda mám nějak řešit otevřený zub, ale nebolel a tak jsem to riskla. Stejně bych těm maďarsky mluvícím doktorům nerozumněla. A navíc nevím, co se skrývá pod pojmem základní ošetření zubů, které mám v pojištění. Zítra odpoledne budeme v Praze a tam můžu jít na pohotovost, když to bude nutné.

Zůstali jsme tedy doma a naplánovali si výlet do hor, které se tyčí nad námi, jmenují se Burda. Šli jsme tedy hlavně najít jednu cache, ale byla to docela dobrá vycházka sama o sobě. Tedy až na ty komáry... Bárta něco na ručičce poštípalo už včera, teď se drbal, musela jsem mu dát dlouhé rukávy. Ale výhledy na Dunaj, Štúrovo, Ostřihom a okolí pěkné.

 

Výlet do hor se jménem Burda

 

Cache jsme našli a mohli jsme se s klidným svědomím přesunout - kam? No přece na koupaliště:-) Aby si Bartoloměj tenhle pobyt užil. Takže Vadaš potřetí. Bárt se uvelebil v dětském bazénku, kde se i naobědval. Pak ale chtěl do svého Relax bazénu (36 C). Myslela jsem, že tam s ním budu chodit a na spálených ramenou budu mít lehkou košili, ale plavčice mě vypískala (ta stejná, jako předevčírem). Opruz. Bolelo to. Martina mě naštěstí střídala. A když přišla řada na Tomáše, tak ten prostě zůstal oblečený na břehu. Bárt si tak plaval bazénem a když na něj občas někdo vytřeštil oči, jakože jako to, že je tam takhle malé dítě samo, tak na  něj zavolal, aby dal najevo, že k sobě patří. To pak Bartoloměj prý dokonce i připlaval na chvíli k okraji. Opět jsme se tu výborně najedli, koupila jsem Bártovi i stříkací pumpu. Měli tu vynikající ledové kafe s vanilkovou tříští a zmrzlinou, dala jsem si ho, zatímco jsem hlídala Bárta u dětského bazénku. Podávali ho s brčkem, lopatičkou a lžičkou v pohárku na nožce, umně nazdobené, no konečně dovolená na úrovni:-)

Vydrželi jsme tu zase skoro do půl páté. Pak ještě zastávka v Bille a domů, přijeli jsme skoro stejně jako návštěvníci Budapešti. I oni byli spokojeni, výlet se vydařil. 

Na večer byla naplánována diskotéka pod širým nebem a táborák. Hrál se výhradně Majkl Džeksn. Dětem to nevadilo, líbilo se. Ani Bárt nešel spát, ostatně s rachotem pod okny by to ani nešlo. Užil si to, tahaly se o něj holky - zdravé sestřičky a neteře Williamsáků. Sice protestoval, ale když se rozhodly, že si teda budou hrát s Kubou, tak žárlil a dožadoval se zase pozornosti. Podařilo se mi vypůjčit pár paměťových karet, tak bude aspoň dost materiálu na CEWE Fotoknihu. 

Oheň, buřty, originální muzikoterapie: cinkání na ozvučné tyče vyrobené ze zvonoviny, které přivezla Dana Pšeničková. No to jsou teda věci...

 

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: