Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | Italo.cz | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | Služby pro Váš web | TV program | Měření rychlosti internetu

Pátek 11.3. - vzdělávání, úřady, kultura, vzpomínky (365/69/2011)

Datum: 16. 3. 2011 9.49 | Autor: - hk - | 1390× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

V pátek ráno mi přišla SMS od Bati, že mou objednané boty nemají v čísle 38 v celé České republice a že se mi hluboce omlouvají. Hmm.

Na 8:15 jsem měla objednanou schůzku se slečnou, která má na sociálce na starosti ZTP/P a věci s tím spojené. Šla jsem nahlídnout do spisu, abych zjistila, proč nám neschválili příspěvek na auto. Slečna říkala, že jsme zvláštní případ, že nás paní doktorka posoudila dobře, ale že, což ona teda vlastně nemůže říkat nahlas, se asi při sepisování posudku spletla.... SPLETLA?

 
Vážení přátelé, ano! Paní doktorka do zprávy správně ocitovala všechny naše lékařské zprávy, konstatovala tu správnou míru mentální retardace, ale do závěru napsala, že nesplňujeme podmínku vady pohybového aparátu. Mě snad klepne. Tak ona paní doktorka rozhoduje podle tří paragrafů a není schopná si je ani přečíst? A to je v tom odůvodnění dokonce uvedla. Ona neví, že děti do 18 let věku můžou dostat příspěvek i v případě, že splňují podmínku přiznání mimořádných výhod 3.stupně, tj. mimojiné středně těžká mentální retardace? Jsem z práce posudkových lékařů konsternovaná. Za poslední rok a půl jsme s Bártem absolvovali již 6 (slovy šest) posouzení zdravotního stavu posudkovým lékařem (2x kvůli rodičovskému příspěvku, 3x příspěvek na péči, 1x ZTP/P, 1x auto). Pokaždé to dopadlo jinak, až na přiznání průkazky ZTP/P (která ale trvala 13 měsíců) jsem se jinak musela vždycky odvolat, abych se dovolala aspoň nějaké "spravedlnosti". V příštím životě budu posudkovým lékařem. Odborné znalosti stejně potřebovat nebudu, odpovědnost a kontrola žádná a ta MOC! Slečna úřednice říkala, ať se odvoláme, že to určitě zruší. Musím nastudovat, jestli neexistuje ve správním právu nějaký postup, jak opravit zjevně mylné rozhodnutí, protože odvolání, to je zase pár měsíců a možná i další posouzení zdravotního stavu? Fakt se nenudím...

Šla jsem se uklidnit do cukrárny. Od desíti na Kačerově školení Time Managementu s Davidem Gruberem, českým guru v oblasti manažerského vzdělávání a osobního rozvoje. Byla jsem zvědavá a nezklamalo mě to. Naštěstí naživo to není tak "americké" a ambiciozní, jako jsou knížky tohohle autora. Jen jsem tu měla být o asi 15 let dříve. Jako můj spolužák z gymplu Honzík, který se na tyhle kursy vrhnul hned v prváku na vejšce. Práva sice narozdíl ode mně nedodělal, ale zato je z něj dneska milionář... Tak v příštím životě (tedy jestli nebudu tím posudkářem:-)

Další vzpomínka mě dohnala v poledne, kdy jsme šli kolektivně na oběd do Krušovické pivnice. Tady jsem zamáčkla slzu, přímo naproti přes ulici jsem bydlela ve svém prvním podnájmu před 15 lety, v příšerně malém bytečku. A do téhle hospody jsem chodila a dostala tu svou první alergii na jarní pyly:-) Jo, to byly časy:-)

Večer schůzka s kamarádkou Háňou, večeře a pak kulturní zážitek - "logopedický film" oceněný Oscarem - Králova řeč. Moc pěkné a zábavné.

Dvě fotky od Bárta ze školky:

jeden zapomenutý zimní výrobek - saně:

 

A asistentka Lenka, foceno Bártem:Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: