Doporučujeme: Italo.cz | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube

Pondělí 3.1. - zase do školky (365/3/2011)

Datum: 3. 1. 2011 20.56 | Autor: - hk - | 1415× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

V noci začalo naše skoro nemluvící dítě mluvit ze spaní. Na to, že několikrát za noc cvičně zavolá "Mami", jsme si už zvykli, včera se ale rozhodl uprostřed noci něco vyprávět, a pěkně hlasitě.

Ráno vstát s budíkem, najíst, obléknout a hurá po měsíci do školky. Tomáš odešel vyzbrojen vánočním dárkem pro asistentku, zásobou spodního prádla, aby i ve školce mohl Bartoloměj trénovat bez plen a vyfouknutým míčem-bramborou, který konečně vracíme. Ve školce vše v normálu, při oblékání se Bartoloměj vztekal, polévku trochu jedl. Jediná změna - třídy byly spojené a děti strávily dopoledne ve spodní třídě, ve školce byla totiž zima... Asistentka Lenka naštěstí Bárta docela navlékla, tak snad to přežijeme ve zdraví. Vypadal v pohodě a vůbec se mnou nechtěl jít domů. Zítra už by snad mělo být topení v pořádku.

Dopoledne chumelilo a nezlepšilo se to ani po obědě. Chtěla jsem jít s Bártem přesto ven, ale byl proti. Máme novinku - děda nám za okno vyrobil krmítko. Zakoupila jsem v supermarketu krmnou směs pro zpěvné ptactvo a teď s Bártem čekáme, jestli k nám do 7.patra nějaký ptáček zabloudí. Bohužel máme konkurenci, senioři v našem domě jsou zdatní krmiči, tak nevím, nevím, jestli uspějeme...

 

Ve čtvrt na tři se vyčasilo a vysvitlo i sluníčko. To už jsem Bartoloměje k oblékání přemluvila. Bárt se venku věnoval své oblíbené činnosti - brodění v hlubokém sněhu. Je to pro něj dobrý trénink hrubé motoriky i koordinace. Pak mě čapnul za ruku a táhl na autobusovou zastávku. Jenže než jsme tam došli, autobus nám ujel. Přešli jsme tedy silnici a šli do parku na druhé straně Ruprechtické a pak Svojsíkovou k Intersparu. Opět začalo chumelit, ale nepodařilo se mi Bárta přimět k návratu. Přece ho neponesu, a tak jsem naplánovala, že dojdeme na zastávku a pojedeme domů busem. Bartoloměj ale před obchodním centrem prohlásil, že EE, a tak jsme museli dovnitř - zapomněla jsem mu totiž dát plenu, byl tak na vycházce dnes poprvé bez ní. Bartoloměj se na dámském wc pěkně vyčural do záchodku:-) Je to prostě šikula.  Skočili jsme koupit půlku chleba, a pak jsme si konečně počkali na ten autobus.

 

V podvečer jsme doma trochu trénovali a učili se - pod vidinou toho, že mu na chvíli půjčím notebook, je ochoten přiřazovat barvy, kartičky, ukazovat předměty, části těla, vybírat, co do řady nepatří atd. Pračky na youtube si opravdu zasloužil.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: