Doporučujeme: Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky | Snadné sdílení souborů | Zkracovač dlouhých adres | TV program

Pondělí - v rané péči (365/138)

Datum: 21. 5. 2010 11.27 | Autor: - hk - | 1362× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bartoloměj spal skoro do čtvrt na 9. Tomáš ráno odvezl auto do servisu - měli pro nás rezervovaný čas od 7, což bych s Bártem nezvládla. I tak jsme moc nestíhali - měli jsme být v rané péči mezi 9 a půl 10.  Naštěstí Bárt nebojkoval snídani, takže jsme na sebe mohli navléknout teplé vrstvy (venku 9 stupňů C a vichr z hor) a vyrazit na autobus. Bárt má MHD rád, vždycky ho posadím k okénku a on důležitě sleduje dění za oknem. Odmítá ale vystupovat. Tentokrát jsme přestupovali na Šalďáku, povedlo se mi přesvědčit ho, že dál pojedem tramvají, a to je ještě větší dobrodružství:-) I tak mě ale střídavě tahal do MC Krteček, které sídlí přes ulici, nebo do OC Plaza, kam chodíme na výtahy. Tramvaj naštěstí přijela, a tak jsme si cestu k nádraží užili.

V rané péči už na náš čekaly tety, nakonec jsme to s Bártem stihli téměř přesně. Bárt se rozběhl po středisku s cílem vyzkoušet všechny zdejší hračky a pomůcky, já jsem ho ale nemusela honit, nádhera. Ředitelka z rodinných důvodů nedorazila, ale byla tu Milena a Lucie, která má na starosti finance a web. Probraly jsme nejdřív změny na webu a nápady na další vylepšení - poslala jsem nějaké poznámky k přednáškám, na kterých jsem byla a taky odkazy na MC Krteček, kde se bude v pondělí konat další setkání klubu rodičů. Na TSML jsem narazila taky na mapu s vyznačením parkovacích míst pro invalidy v Liberci - http://www.tsml.cz/mapa_ZTP.pdf , to mi taky přijde jako užitečné šířit dál, třeba prostřednictvím rané péče.

 

 

 

 

 

Bárta si v mezidobí přebrala teta Goša, zavřeli se v kuchyni a společně kopírovali a tiskli. To se Bártovi moc líbilo, byl jako pěna. My jsme v mezidobí řešily finance získané v Co nás baví. Shodly jsme se, že část peněz by mělo dostat MC Krteček - za hlídání a pronájem prostor, z části by se dali pořídit lektoři a třeba speciální program pro děti - třeba divadlo, zdravotní klaun, nebo něco podobného. Třeba by se dalo oslovit Naivní divadlo a navázat nějakou pěknou spolupráci. Do budoucna by se z toho pak mohl vyvinout třeba samostatný Klub dětí - to už by ale chtělo zvláštní financování a někoho, kdo by se tomu věnoval. Teď  hlavně, aby vyšla ta akce v pondělí. Moc dětí zatím přihlášeno není, ostatně po tom fiasku, kdy se to minule rušilo kvůli nemoci lektora půl hodiny před začátkem... Žertovaly jsme, že budeme muset nějaké děti vypůjčit:-) A to ještě pořád nevím, zda na Co nás baví projde změna termínu (EDIT: prošla, pokud se to bude konat v květnu, tak změna termínu nevadí).

Bartoloměj byl v kuchyni neuvěřitelně hodný, když se se na něj šla podívat, tak si zrovna s tetou vytáhli nějaké hudební a mechanické hračky a zkoumali je. Prohlásila jsem, že sem budeme chodit často, když to s ním tak pěkně umějí. Já budu třeba v mezidobí dělat ty webovky, nebo fotit pomůcky:-)

Cestou domů jsme při čekání na tramvaj honili ptactvo. Bárt se při tom ale hrozně rozkašlal, tak jsem mu další pohyb zatrhla. Dorazili jsme domů a jaké překvapení? Tomáš byl doma, zrušil výuku a léčil se z bolení v krku. Venku ošklivo, Bárt usnul a vůbec se po dvou hodinách nechtěl probudit. Zato večer byl pak jako rybička do desíti...

 

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: