Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | TV program | Měření rychlosti internetu | Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Stahovač videí z YouTube | Služby pro Váš web

Sobota 8.1. - ještě jeden tupý den (365/8/2011)

Datum: 8. 1. 2011 21.46 | Autor: - hk - | 1419× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

No jo, kupí se, no... Dneska to bylo celé nějak únavné. Jedna pozitivní zpráva, kašel mě snad už konečně přechází. Nevím co zabralo, ale zabralo to. Ale stejně se cítím pořád unavená a otrávená. Bartoloměj se vzbudil ve 4 v noci a nemohl usnout. Přesouvali jsme se kočárek, postel, kočárek, postel, zkoušel na mě, že budeme vstával, ale nenechala jsem se. Nakonec znovu usnul, naštěstí. A spal do 7. Ráno se vzbudil s kašlem, docela ošklivě znějícím. Dala jsem mu do kaše CCA, které snědl, ovšem pak se rozhodl, že už se nenechá napálit a žádné další jídlo nepozřel. Takže bez snídaně. A fakt jsem se snažila. I počítač jsem nabízela, marně. Pak se ukázalo, že má zácpu, nešlo mu vykadit se, zkoušel na nočník asi 3x za sebou, nakonec se rozbrečel. Naštěstí se mu to na 4x pokus povedlo.

Dopoledne jsme malovali, já jsem se přemlouvala k úklidu nebo k nějaké jiné smysluplné činnosti, ale byla jsem ráda, že jsem uvařila. Obědvali jsme brzo, mladík měl ostatně už hlad. Snědl všechno a nálada se rázem zlepšila. Mimochodem, od rána už nezakašlal.

 

Po obědě jsem ho přemluvila k vycházce. Myslela jsem, že to bude fajn, projít se po čerstvém vzduchu, z výšky to venku nevypadalo tak hrozně. Ale bylo. Venku pršelo a padala námraza. Moc pěkné. Bárt se chtěl jít podívat ke krmítku pod domem a dvakrát s sebou flákl. Naštěstí nepadá z výšky. Chvíli jsme se dívali na nějakého psa, co mu panička házela létací talíř, pak jsme se šli projít. Obleva odhalila množství psích šrapnelů kolem, fakt děs. Bartoloměj si to zamířil na dětské hřiště, a rovnou na houpačku. Bylo marné vysvětlovat mu, že sedačka je mokrá. Naštěstí měl oteplovačky, tak jsem doufala, že ještě chvilku přežije v suchu. Pohoupali jsme se, já mu domlouvala, ať už jdeme domů, že je máma mokrá, nezabíralo to. Pobavila mě maminka s holčičkou na druhé houpačce - používala na ní skoro stejná přemlouvací slova, a se stejným efektem. Nakonec si ale dal Bartoloměj říct, takže jsme po asi 30-40 minutách na dešti zase zamířili k našemu vchodu. Nepromokl, byť s sebou cestou domů ještě několikrát flákl, takže dobré. A fakt nekašlal.

 

Doma jsem hodila mokré věci do pračky, chvíli jsme pracovali - téma dne zvířátka. A pak už jsme se jen tak poflakovali, koukali na televizi, házeli si míčem, pustili si mašinky na počítači atd. Svačinu snědl celou a na večeři jsem mu musela kaši ještě přidělat. Usnul v 7:10.

Musím se nějak zmátořit. Učinila jsem pro to krok -   na aukru jsem vydražila diář/organizér, tak si zase po 4 letech začnu trochu víc plánovat čas. A nechám se v práci vyslat na vzdělávací akci Time-managementu (nejmíň páté generace) - v pátek ke mě doputoval formulář s Osobním vzdělávacím plánem. Ještě možná na něco s motivací... Snad to bude mít nějaký efekt...

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: