Doporučujeme: Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky | Služby pro Váš web

Středa 2.3.- Bárt ve školce a v koutku (365/61/2011)

Datum: 3. 3. 2011 9.44 | Autor: - hk - | 1471× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bartoloměje jsem dnes vezla do školky já, vzala jsem si auto, protože jsem pak chtěla vyřídit ještě nějaké věci ve městě. Ovšem zapomněla jsem, že je venku mráz, takže jsme přijeli skoro pozdě, musela jsem totiž škrábat... Teploměr v autě ukazoval - 8 C. Bartoloměj se ve školce nechtěl svlékat, pak ale paní učitelka přinesla fotku z karnevalu, jestli si nechceme koupit, ta ho zaujala, takže mě už nechal převléknout ho.

Zajela jsem nakoupit do Billy a do papírnictví pro černou temperu, kterou jsem si tam objednala ve velkém balení. Naše (Bártova) spotřeba černé je velká, černou potravinářskou barvu jsem zatím nesehnala, takže litrovka tempery to jistí. To bude mít Bárt radost. Chtěla jsem ještě do knihovny, jenže tam mají vlastně až od 9 hodin.

Bartoloměj dnes ve školce exceloval při obědě - dvakrát si přidal hrstkovou polévku. No prosím. I jinak ale prý fungoval, cvičil, na vycházce nezlobil, samá chvála na něj.

Doma jsme se najedli, chvilku jsme pracovali a pak jsme si hráli se zvukovým fotoalbem, které máme z rané péče. Nandala jsem tam fotky a nutila Bárta, aby říkal, co je na nich. Nejvíc se mu tedy líbili čudlíky, ale i to mluvení zkoušel. Docela dobrá věc. Nedávno jsem ho zahlédla někde za výlohou, asi za 800 Kč. Žádná láce, ale zase na druhou stranu... Určitě by se dalo používat jako komunikátor,  pak by jeho cena byla zlomková proti tomu, co chtějí za profi-komunikátory odborné firmy.... http://www.petit-os.cz/komunikatory.php

Venku stále krásně, tak jsme toho využili a vyrazili ven. Dala jsem Bártovi jarní bundu, ale je mu ještě nějaká velká... Přes hřiště a sídliště jsme zamířili k autobusu, dojeli jsme k bazénu, nakoukli na vodní plochu a přesunuli se do Intersparu, kde byla naplánována svačina. Bárt nechtěl jíst, bylo to s ním opět na zabití.. Zkoušela jsem, co mě napadlo, nakonec zabralo: "Rychle, rychle, musíme to honem sníst, abychom mohli jít támhle na tu mašinku. Rychle, nebo si tam vleze támhleten kluk a nepustí tě..."" Snědl všechno... Tak rychle na mašinku a pak rychle do města, od 4 jsem měla na hodinu a půl objednaný Dětský koutek TUL. Vždycky mám takový špatný pocit, když tam Bárta dávám, ale na druhou stranu - dostane se tu mezi zdravé děti, kterých je tu vždycky jen pár, a dobré je to i pro ty studentky pedagogiky, vždyť kde jinde můžou přijít do styku s dítětem se speciálními potřebami? Byli tam jen asi 3 kluci. Předala jsem Barťase a šla se kulturně vyžít na výstavu o libereckém architektonickém ateliéru SIAL, která je v Galerii. Moc pěkná, jen při černobílém filmu o stavbě vysílače na Ještědu jsem málem usnula... Nějak to na mě padlo. A studentka ve školce říkala to samé, že je Bárt nějaký unavený, že se bála, aby jí neusnul... Ale jinak prý to s ním šlo, házeli si s míčem, koukal z okna, chvíli byl na počítači a když prý s dětmi probírali dopravní prostředky, tak se taky uplatnil - se svým autem, ššš hú mašinou a tramvají paba, což ovšem ale slečna nepochopila:-)

 

Tak jsme jeli domů tramvají, aby si to užil, u Intersparu pak s přestupem na autobus. A šli jsme brzo spát, usnuli jsme kolem 8.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: