Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | Měření rychlosti internetu | TV program | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web | Stahovač videí z YouTube | Italo.cz

Středa - miniškolka, autoservis (365/140)

Datum: 21. 5. 2010 11.40 | Autor: - hk - | 1457× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Je středa a ta patří miniškolce. Venku je neskutečně ošklivo, prší, teplota kolem 8 stupňů Celsia, na Moravě záplavy.

Dovezla jsem Bárta do Krtečka, jeli jsme autobusem, neb pro auto teprve do servisu pojedu, až udám Bárta. Bartoloměj si to zase užil a zase nechtěl vystupovat. V miniškolce jsem zjistila, že Světlana, která se o Bárta obvykle stará, je nemocná a že druhá teta Daniela bude jen chvilku. A do toho mají od 10 hodin klub dvojčat a vícerčat. Vcelku s obavou jsem se ptala, jestli tu vůbec můžu Bárta nechat - holky říkaly, že na dvě hodiny určitě jo, ale pak by asi bylo lepší, kdybych raději dorazila. OK, aspoň že tak, přece jen tahat přes půl město autobusem do servisu... Ještě jsem Lence vysvětlila organizační pokyny ohledně pondělního setkání rané péče a vyrazila do deště.

 
 

Na autobusáku jsem zjistila, že ten autobus, co mi doporučil Tomáš, jezdí asi tak dvakrát denně. Musela jsem projít všechny jízdní řády, než jsem našla cosi jako povědomé jméno zastávky. Naštěstí to jelo za chvíli, zvolila jsem dobře, stavělo to prakticky před autoservisem. Pán v servisu mi ovšem vzápětí řekl, že jsem měla zavolat, že by pro mě někam zajeli. Příště... Oprava auta - nový neznačkový ventilátor, jakýsi odpor, pylový filtr a práce spojená s rozebráním čelní přístrojové desky - bratru 8 tisíc korun. To je radost, mít auto. Už mě to fakt začíná štvát. Technik mi auto předal, ukázal vadná místa (asi mu to dělá dobře...) a doporučil před létem nechat udělat ještě dezinfekci klimatizace. Budu to muset na nějakém diskusním foru nastudovat. Ovšem jestli bude v téhle zimě klimatizace vůbec ještě potřeba.... Každopádně mě ale překvapili hoši, auto máme uklizené (kdypak se nám něco podobného stalo?), hodiny ukazují letní čas a hlavně - podařilo se jim odkodovat zablokované rádio, takže už zase můžeme poslouchat v autě Vltavu! Asi po půl roce... Zřejmě si mysleli, že ho zablokovali při rozebírání desky, ale pravda je, že se to stalo už někdy na podzim, když mi bratránek Miloš opravoval - už ani nevím co. Tehdy se rádio resetovalo a Bárt ho několika špatnými pokusy dodělal/zablokoval dočista. Tak aspoň nějaký přínos, tedy kromě toho, že už si můžu zase v autě zatopit - při té zimě venku je to příjemný luxus.

Vrátila jsem se do Krtečku, kde jsem měla kromě Bárta ještě sraz s Blankou a dvojčaty. Flori i Johánek už zase vyrostli:-) V Krtečku byl díky souběžně probíhajícím akcím náležitý zmatek, Bárt se rozhodl, že bude v umývárně pouštět vodu a nechtěl si to nechat vymluvit. Takže jsem ho pak musela skoro celého převléknout. Navíc tam brečelo nějaké dítě a Bárt z toho byl hotový. Kolem 11 jsme se sebrali a jeli autem k Blance. Nacpat jejich dvojčátkovský kočár do našeho relativně velkého kufru od auta tedy není žádná sranda. Bárt se pustil do obhlížení nových hraček a do "škodění" - jeho oblíbené činnosti jsou zapínání a vypínání televize, mikrovlnky, DVD a podobných přístrojů. Ještěže je Blanka od kluků asi na ledacos zvyklá a tedy vycvičená a vcelku flegmatická. Já jsem z chování svého syna tedy byla docela nervozní. Opět mě překvapil Florimon, takhle si teda dětského autistu, byť vysocefunkčního, nepředstavuju... On mě přijde skoro jako normální dítě! Pořád se ke mně měl a něco mi vyprávěl a ukazoval a nosil. Ale Apla je Apla, když tam to řekli... Každopádně teď Blanku s Flo čeká ještě diagnostický pobyt v Motole. Vyzvedli jsme si u Blanky objednané punčocháče z webu a hračku pumpu na písek, kterou jsme minule klukům půjčili a vrátili jsme autosedačku-podsedák. Bartoloměj mezi kluky odmítl jíst, takže jsem vypila kafe a jeli jsme domů.

Doma jedl krásně, pak krásně usnul. Po hodině a půl ale zase nebyl k probuzení. Nakonec se zadařilo, probuzen, převléknut a odvezen k babičce Doris. Já odpolední úklid, nějaké psaní pro EČ, trochu pátrání po netu atd. Můj externí disk se zřejmě definitivně porouchal. Nastudovala jsem si zkušenosti uživatelů webu s reklamacemi u Alza.cz a přišla o všechny iluze. Ach jo. Takových filmů a animovaných seriálů, co tam Bárt měl. A já fotky za poslední dva měsíce... Doprčic...

Zavolala jsem fyzioterapeutce, kterou nám doporučila dr. Němečková - tak prý děti nebere. Dala mi tip na další dvě, sídlí ale na jiném konci města. Nejdřív je asi progoogluju... Pak jsem se opakovaně pokoušela dovolat na lékařskou posudkovou službu. Naše marné čekání na ZTP/P právě dosáhlo lhůty 8 měsíců. Na LPPS to samozřejmě nikdo nebere. Nedá se nic dělat, začínám psát stížnost na nesprávný úřadní postup, už toho mám fakt dost.

Tomáš zajel pro Bárta k babičce. Večer zase nechtěl usnout, zvládl to až před půl 10.

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: