Doporučujeme: Italo.cz | Služby pro Váš web | Snadné sdílení souborů | Zkracovač dlouhých adres | TV program | Měření rychlosti internetu | Zkus to jinak - logicky

Úterý 18.11. - skládačky nám nejdou (365/18/2011)

Datum: 19. 1. 2011 21.29 | Autor: - hk - | 1380× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 1

Bartoloměj se rozhodl, že nás zničí… A stále vstává v době, kdy hodiny na mém mobilu začínají pětkou… Dnes to ale zase tak nevadilo, vzhledem k tomu, že jsem dnes do školky vezla Bárta já, aby Tomáš stihl v práci schůzi. Takže jsme se vypravovali všichni a všichni jsme také po půl osmé odjeli autem směr město. Bárt se se mnou ani nerozloučil, jak spěchal do třídy…

 

Hned po ránu schůzka s Blankou v Deltě – příjemná kavárna, která otvírá v 8 ráno (jó, Liberec, to není Praha). Bylo to fajn, probraly jsme novinky, školky, školy, diagnózy, úřady:-) Zaujalo mě, že Blanka dává klukům na radu neuroložky hořčík. Docela by mě zajímalo, co svým dětem dáváte za potravinové doplňky, vitamíty atd? Bárt bere od prázdnin Imunoglukam na posílení imunity a nedávno jsem mu začala dávat obden probiotika (konkrétné Apo Baby Probio, co mi doporučili u nás v lékárně). Jednu dobu – loni na jaře – jsem Bártovi dávala multivitamin ve formě sirupu, ale pak jsem se blíž zabývala hyperkalcemií a nefrokalcinózou u dětí s Williamsovým syndromem, probírala jsem to i s dr. Neuschlovou, a na to konto jsme multivitaminy vysadili, protože všechny obsahují vitamín D, který působí právě při metabolismu vápníku.

 

Před desátou jsme se rozloučily, já jsem ještě hodila podepsanou prosincovou fakturu do ESY a pádila domů uvařit Bártovi oběd. Žijeme zdravě, chlapeček dostal do svého mixu jáhly, už je dlouho neměl, tak jsem zvědavá, jak se na ně bude tvářit.

 

Před poledne zase do školky, kde to dnes už to tak skvělé jako včera nebylo. Cibulovou polévkou Bárt pohrdl a s dětmi na vycházku chodit nechce. Pral se s asistentkou, podrápal prý tenktokrát paní učitelku  (pochvalovala si Lenka), Lenčiny škrábance se už hojí... Ale prý si začíná hrát s dětmi - pod dohledem, samozřejmě. Posílají si autíčka a tak...

 

Odpoledne jsme doma pracovali - docela mu to šlo, přiřazoval obrázky na téma mašinky, tvary a barvy, zvířata ke svým stínům, auti-písničky jsme si ukazovali, až na to skládání obrázků, to mu nejde, ani když jde o obrázek složený jen ze dvou částí. Což je ovšem pro WS typické. Ven se Bártovi jit nechtělo, mě ostatně také ne.  Kolem druhé přišel táta, nebylo mu dobře.

 

V podvečer Bárt hrozně toužil po počítači - dobře, ale až když nandá všechny kolíčky na kruh a až všechny dřevěné kostičky s dírkami zapadnou na své tyčky. Byla to práce... Ale nakonec se s dopomocí zadařilo a mohl být spuštěn NOTEBOOK.

 

Zítra jedeme do Ústí, na nové posouzení zdravotního stavu kvůli příspěvku na péči, odvolání se táhne… Podle dopravního zpravodajství je silnice u Labe zatopená…  Jdu brzo spát, přicházím tomuhle novému zvyku na chuť.
Komentáře:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: