Doporučujeme: Italo.cz | Zkracovač dlouhých adres | Stahovač videí z YouTube | Snadné sdílení souborů | Zkus to jinak - logicky | Měření rychlosti internetu | TV program

Úterý 25.1. – neklepe to! (365/25/2011)

Datum: 26. 1. 2011 9.27 | Autor: - hk - | 1453× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

Bartoloměj dnes ráno zase stávkoval při oblékání, bylo to náročné. Nakonec jsme ho ale společnými silami oblékli, obuli mu nové boty (ještěže tohle mu nevadí, sice když si má vybrat, tak si vybere svoje jedny oblíbené, ale nad něčím novým se nerozčiluje) a s tátou vyrazili do školky.

 

Já jsem zvažovala priority… ano, klepající auto… Když pojedu do BOSH servisu v Doubí, tak zabiju půl dne, je to přes celé město a na počkání to určitě neudělají. Taky bych tam asi měla zavolat. Usoudila jsem, že to auto ještě vydrží a že místo toho zajedu pro pleny a k dr. Němečkové. Zatímco jsem odmetala z auta sníh a škrábala přední okno, napadlo mě, že bych mohla využít místní zdroje – míněno lokální. Jak řekla, tak udělala – zajela jsem do takové dílničky, no-name servisu tady na Ruprechtické. Tam jsem ze sebe udělala „blondýnu“ – že jsem ráno sedla do auta a ono vydává divné zvuky, že bych potřebovala vědět, jestli je to něco zásadního, nebo jestli oprava klidně týden počká a že bych hlavně to auto potřebovala v půl dvanácté, protože musím pro dítě do školky. Pán za pultem se na mě útrpně podíval, řekl, že to bude výfuk a že se na to teda do těch půldvanácté podívají. Ha! Jasně, že to bude výfuk, včerejší večer jsem strávila na motoristických stránkách, vím o výfucích všechno, včetně takových vychytávek, že jedna firma dodává výfuky s maličkou dírkou, kterou má vytékat zkondenzovaná voda z výfuku. Ovšem většina zákazníků je z ní zděšená a nechává si ji zavařit hned, jak to zjistí. Svět motorů je něco! Bohužel ale taky vím, kolik stojí nový výfuk… Odstavila jsem auto a šla domů. Sázka na místní zdroje se vyplatila. V poledne jsem se vrátila do dílny (vyjel tam na mě z ničeho nic za pultem ukrytý vlčák, asi budu mít opar z toho, jak mě chtěl sežrat…), zprávy byly potěšující. Tak prý to byl nakonec jen uvolněný plech, který ten výfuk drží. Je to celé sežrané, takže se tam nedaly dát nové podložky, tak to jen „zapáskovali“. Půl hodiny práce, účet na 200 Kč. Nádhera. Ještě jsem se znovu ujistila, že ten sajrajt venku – míněn sníh a sůl a chemický posyp – opravdu ožral jen ten plech a ne výfuk, odsouhlasili mi to a já mohla spokojeně odjet (určitě jsem pánovi udělala radost, povedlo se mi ze dvora vycouvat až na podruhéJ

 

Pro Bárta do školky – prý byl zase hodný. Lenka už neví, jak ho chválit. Pracoval, poslouchal, hračky po sobě uklízel, zeleninovou polévku snědl. Prý na něj opravdu platí tvrdá ruka a neústupnost. Nu, dobrá, hlavně, když to funguje. Vztahy k Lence to rozhodně nenarušuje, Bárt se s ní vždycky loučí mazlením na klíně a objímáním.

 

S jídlem jsem byla dnes docela nervozní, v rámci zdravé stravy a rozšiřování jídelníčku dnes na Bárta doma čekal mix dušený králík s kukuřičnou kaší polentou a vařeným květákem. Vzhledově to naštěstí vypadalo standardně a se svou konzervičkou to Bárt snědl bez jakýchkoliv problémů.

 

 

Venku celé odpoledne hnusně, zataženo a skoro pořád hustá chumelenice. Tak do toho teda nejdeme. Učení, trénink jemné motoriky, počítač, Kouzelná školka, máma telefonáty ohledně srazů Willíka v březnu a květnu. V podvečer jsme si s Bártem pustili Svět Elmo, který už dlouho neviděl. Začala jsem se strachovat, že mu něco je, protože si se mnou lehl na postel a v klidu se díval skoro na dva díly vcelku. U pana Nudličky se řehtal. Že by se nám to dítě zklidňovalo???

 

 

Večer jsem shlédla díl dr. House s nemocným autistickým klukem (03x04 - Čáry v pisku). Jeho rodiče opustili lukrativní zaměstnání, aby se mu mohli věnovat. „Tyhle rodiče by si vybral každý“, řekl Chains. „Zato tohle dítě by si nevybral nikdo“, odpověděla Cameronová. A dr.House záviděl – to dítě se nemusí ohlížet na žádné konvence, dělá si co chce a nikdo si o něm nemyslí, že je hulvát. Pěkně drsný díl.

 

 

 

 

 

 

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: