Doporučujeme: Měření rychlosti internetu | TV program | Zkracovač dlouhých adres | Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | Snadné sdílení souborů | Služby pro Váš web

Úterý - asistence a výlet nad Chrastavu (365/146)

Datum: 28. 5. 2010 8.50 | Autor: - hk - | 1334× | Kategorie: Projekt 365 | Komentáře: 0

V deset jsme měli sraz v ESY Handicap kvůli asistenční službě do školky. Občanské sdružení sídlí v paláci Syner (ostatně mám podezření, že ta dvě písmena v názvu organizace mají s touhle stavební firmou něco společného), který se Bártovi ale opravdu moc líbil. Mají tu fontánu, ze které padá voda přes 4 patra, a pak taky neuvěřitelný skleněný a téměř průhledný výtah. Nějak mi z něj nebylo dobře. Slečna Nováková už na nás čekala, zahltila mě papíry a formuláři a šla obětavě s Bártem jezdit výtahem. Ale Bárt nechtěl jezdit, jen si výtah opakovaně přivolávat, lepit se na sklo a vše sledovat. Pěkně jim to tam upatlal. Všechno jsem vyplnila - asistence na 4 hodiny denně, 5 dní v týdnu, celý měsíc, 65 Kč na hodinu. Naplánovala jsem, že bychom se s asistentkou mohly vidět v MC Krteček někdy příští nebo přespříští týden (teď mě napadá, že jsem možná měla navrhnout jiný den než středu, kdy je miniškolka... No ještě to zvážím). Bárt kromě výtahu ještě podrobně prozkoumal kancelář - kopírku, tiskárnu, telefon, notebook i skartovačku... Slečna byla neuvěřitelně v pohodě, vůbec ji nevadilo, že Bárt všechno vypíná, zapíná atd. Ale jestli sem někdy přijdeme a bude tu ještě jedna paní, taková malá paní na vozíku, tak prý musíme dávat pozor, ta je totiž z malých dětí dost nervózní:-) Rozloučili jsme se a já jsem Bárt násilím odtáhla od výtahu a fontány ven na ulici.

 
 
 

 

Naštěstí v Moskevské ulici se nacházelo pár holubů, které bylo nutné rozehnat, čehož se Bárt s radostí ujal. A tak plašil a lítal za nimi, až se z toho rozkašlal. Pak si stoupl před výlohu s nějakým tablem a protože se ve výloze pěkně viděl, začal "tančit", nádhera to byla.

Tanec před tablemOdpoledne se zase udělalo pěkně, vysvitlo sluníčko, tak jsem okamžitě naplánovala, že se toho musí využít. Napsala jsem mejl Tomášovi, po Bártově sváče jsme tátu vyzvedli a jeli na jeden kopec nad Chrastavu. Bylo nádherně - výhledy do daleka, na kopci fotogenický vysílač mobilního operátora, Bárt lítal ve vzrostlé trávě, vlasy mu vlály... Opravdu jsme si to krásně užili. 

  
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Pampeliška


Do kopce za mámou


Kopřivy?


Bárt v trávě
Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: