Doporučujeme: Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | TV program | Služby pro Váš web | Zkracovač dlouhých adres | Zkus to jinak - logicky

Jarní setkání Willíka v Želivě

Datum: 2. 6. 2017 23.13 | Autor: - hk - | 828× | Kategorie: Williamsův syndrom | Komentáře: 0

Letošní jarní setkání Willíka – spolku pro Williamsův syndrom se uskutečnilo v termínu 11.-14.5.2017 v hotelu Kocanda v Želivě. Celého setkání nebo jeho části se zúčastnilo celkem 20 rodin, z toho dvě rodiny jsme mezi sebou přivítali poprvé.

Program začal v pátek dopoledne, kdy jsme se všichni společně seznámili, probrali jsme program a rozdělili děti jednotlivým asistentkám (tentokrát jsme měli k dispozici celkem 9 asistentek, s některými spolupracujeme dlouhodobě). Následoval koncert pro děti, který pro nás zajistila vycházející muzikálová hvězda Natálka Grossová. Děti se s ní mohly následně vyfotografovat, nebo si nechat podepsat fotografii.  Odpoledne následoval program pro děti, kterého se zhostila herní specialistka Aška Goláňová a terapeut Vítek Šošolík – děti se učily hrát na kytaru, muzicírovaly, asistentky s nimi zkoušely různé pohybové hry. Rodiče měli vlastní program v podobě kolektivní diskuse nad tím, co se v rodinách daří a s čím se rodiny aktuálně potýkají. Setkání mělo mezi rodiči velký ohlas a domluvili jsme se, že v podobném formátu budeme pokračovat i na příštích setkáních.  Večer následoval táborák a individuální rozhovory, vč. sdílení zkušeností.

V sobotu pokračoval program dětí s Williamsovým syndromem, pro zdravé sourozence připravili speciální odpoledne Mgr. Lenka Hrnčířová a Mgr. David Havelka – zúčastnilo se celkem 5 sourozenců. Rodiče absolvovali schůzi Willíka, na které se řešilo další směrování spolku, a plánovaly aktivity na příští kalendářní rok, schvalovalo se účetnictví a Výroční zpráva. Dále měli rodiče možnost konzultací se dvěma specialisty, MUDr. Neuschlovou, zakladatelkou Willíka a neuroložkou a MUDr. Vyhnálkovou, genetičkou z pražského Motola. Předsedkyně spolku Hana Kubíková prezentovala své zážitky z loňského týdenního pobytu v norském centru pro vzácná onemocnění Frambu a z konference o právech lidí s mentálním postižením v USA. Odpoledne se všichni vypravili k blízkému kanálu Trnávka, kde probíhaly závody na divoké vodě, děti se vyfotily s úspěšnými sportovci (Vavřinec Hradílek, Štěpánka Hilgertová a další). Počasí se velmi vydařilo a všichni si akci u kanálu velmi užili. V neděli snídaní setkání Willíka skončilo, příští akce se uskuteční na podzim, v říjenu 2017, v Podmitrově na Vysočině. Děkujeme SanaFriends za podporu tohoto setkání.

A jak si užil setkání Willíka Bartoloměj? Tentokrát to celé krásně zvládl a vůbec nechtěl jet domů. Celý víkend venčil Jamrichovic fenku Ejminu:-) A měl pro sebe skvělou asistentku Renatu, která pracuje v Nautisu (býv. Aple) - super to bylo. A dokonce tady jedl ve společné jídelně. Prostě pokrok nezastavíš:-)

 

 


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: