Doporučujeme: TV program | Stahovač videí z YouTube | Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Italo.cz | Bazar

Prodloužený víkend s Willíkem v Želivě

Datum: 8. 11. 2013 23.03 | Autor: - hk - | 1401× | Kategorie: Williamsův syndrom | Komentáře: 0

Želiv je městečko na Vysočině, kousek od Humpolce. Stojí tu nádherný klášter, který přestavoval sám Santini, v 50. letech sem byli internováni kněží a řeholníci. Pak tu dlouhá léta byla protialkoholní psychiatrická léčebna - natáčel se tu film Dobří holubi se vracejí. Od devadesátých let jsou tu zpátky premonstráti, kteří se snaží dát zdevastovaný klášter zase do kupy.

A právě sem jsme poslední říjnový víkend zamířili - na setkání Willíka. Pobyt to byl zdařilý. Počasí nám přálo, podařilo se nám připravit zajímavý program, prostě pohoda.

Co jsme tu vlastně dělali? Rodiče strávili zajímavý a užitečný den s psycholožkou Bárou Krčmářovou, kdy se zabývali tématem "Jak se vyhnout syndromu vyhoření". Já jsem se nezúčastnila, neb jsem se starala o naše asociální dítko, které se rozhodlo, že se první den všem přítomným dětem zdaleka vyhne. Ale protože Báru znám z podobného kursu, tak jsem usoudila, že bude užitečnější, když na seminář pošleme tátu a my s Bártem si to užijeme venku. A užili jsme si to v krásném podzimním dni u kláštera opravdu parádně. Ostatní děti v mezidobí muzicírovaly s Danou Pšeničkovou, její dcerou Janou a s dobrovolnicí Eliškou. Zvládly to skvěle! Bartoloměj je sledoval jen za oknem, pěkně v bezpečí:-) Dana Pšeničková dětem dokonce připravila na večer improvizovaný Snoezelen. Moc děkujeme.

V plánu na neděli byla přednáška dr. Simandlové z pražského Motola, ta se ale ze zdravotních důvodů neuskutečnila (snad jindy). Zato jsme si užili návštěvu místního klášterního pivovaru (tu jsme absolvovali i s Bartolomějem) a pobyt završili seznámením s Martinem Valou, fyzioterapeutem, který s námi probral zdravotní aspekty související s Williamsovým syndromem a konzultoval i problémy jednotlivých dětí. Celé tři dny byly navíc doplněny diskusemi, sdílením zkušeností, slzy dojetí se objevily po shlédnutí filmu Embraceable. Velmi nám vyšel vstříc i personál hotelu Na Kocandě, díky moc panu Pavlu Mičkovi.

Moc se nám v Želivi líbilo, a proto sem vyrazíme za půl roku znovu - dávám si do diáře termín 1.- 4.5.2014, kdy se tu uskuteční jarní setkání Willíka.

Pár fotek k navození atmosféry, další pak najdete na stránkách Willíka, tj. tady: http://willik.tym.cz/foto/2013zeliv/

 

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: