Doporučujeme: Služby pro Váš web | Bazar | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | TV program

S Willíkem v Želivi - jaro 2014

Datum: 15. 5. 2014 8.38 | Autor: - hk - | 1830× | Kategorie: Williamsův syndrom | Komentáře: 0

První květnový víkend jsme strávili se spoustou dalších willíkovských rodin v Želivi na Vysočině. Byl to víkend plný aktivit, vydařil se. Celkem 15 rodin, z toho 12 na celý prodloužený víkend. A tři úplně nové rodiny s novými dětmi!

Bohatý program:

 

Čtvrtek 1.5.2014

Odpoledne: příjezd rodin a ubytování, prohlídka kláštera Želiv (http://www.zeliv.eu/a procházka po okolí


Večer: finský film Punkový syndrom (dokument o metalové kapele složené z mentálně postižených mužů, jeden z nich má Williamsův syndrom) – promítání realizováno v rámci projektu filmového festivalu Jeden svět „Promítej i ty!“ (http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/27).

 

Pátek 2.5.2014

Dopoledne:     společná návštěva tréninku vodních slalomářů na kanálu Trnávka

Odpoledne:     příjezd dobrovolníků a jejich ubytování, seznámení s rodinami

Odpoledne:     DRUM SESSION, skupinové bubnování, lektor a dlouholetý partner našeho sdružení  pan Petr Šušor (http://www.bubnujeme.cz/) - … každý má rytmus v sobě, jen má někdy problém ho sladit s rytmem ostatních. Skupinové bubnování vám pomůže najít společnou řeč...


Večer:              seminář Fyzioterapie u dětí s Williamsovým syndromem – praktické zkušenosti a jejich sdílení: Martin Vala DiS (terapeut Vojtovy metody) a Mgr. Monika Žídková (fyzioterapeutka a maminka dítěte s Williamsovým syndromem (http://www.ontogenia.cz/specializace.html a http://monikazidkova.eu/)

Večer:              Shromáždění členů (valná hromada) – volba nového Výkonného výboru, změny stanov v souvislosti s novým občanských zákoníkem, aktivity na období 2014-15 a jejich financování

 

Sobota 3.5.2014

Dopoledne:     Děti – muzikoterapie s Mgr. Annou Neuwirthovou a arteterapie s Gabrielou Klokočníkovou za účasti asistentů-dobrovolníků


Dopoledne:     Rodiče – psychologický seminář „Jak to přežít“ – maminky s Mgr. Bárou Krčmářovou, tatínkové s Mgr. Martinem Kloudou


Odpoledne:     Děti  muzikoterapie a arteterapie (přestávky dle dohody)

Odpoledne:     Rodiče – pokračování dopoledního programu, sdílení zkušeností, dobrá praxe

Pozdní odpoledne:     seminář fyzioterapeuta Martina Valy, DiS., Správný vývoj chodidla a výběr vhodné obuvi pro děti s Williamsovým syndromem.

Večer:              přednáška MUDr. Martiny Simandlové (FN Motol): Transakční analýza.

Večer:              diskuse s MUDr. Martinou Simandlovou  a MUDr. Pavlem Tesnerem na téma Williamsův syndrom z pohledu genetika a pediatra.

Večer:   cvičení pro zájemce z řad rodičů – Mgr. Monika Žídková


V průběhu dne a večer: individuální psychologické konzultace s Mgr. Barborou Krčmářovou, individuální konzultace o zdravotním stavu s Martinem Valou, DiS.

 

Neděle 4.5.2014

Odjezd

(Další fotky od Martina Valy tady)

 

No a co náš Bartoloměj? Programu se jako obvykle odmítl z valné části zúčastnit. Nemá lidi nakupené na jednom místě rád. Místo prohlídky kláštera trávil čas venku s asistentkou Terkou a seznamoval se s kolem procházejícími turisty a nutil je, aby ho fotili. V pátek se mu líbili kajakáři a divoká voda vůbec, to byla vydařená část programu. Místo skupinového bubnování se naučil jezdit na kole, takže SUPER. Jen se o to kolo musel poprat s Quidem, který se mu tak stal nepřítelem č. 1 (nahradil dlouhouletého Kubu K. z Budějovic). Sobotu si užil maximálně - jednak přijel táta, ale hlavně - přijela Bártova bývalá asistentka Lída, na kterou se dlouho těšil. Skupinové zpívání zavrhli a byli venku, v chatce, kde Lída s přítelem bydleli, na procházce, v autě, kam ho Honza pustil. Ošklivé počasí vůbec nevadilo.

Navíc si v sobotu odpoledne Bárt vyměnil svůj iPad za iPad Nikolase - k oboustrannému nadšení. Oba hoši sice mají polovinu aplikací stejných, ale to vůbec nevadilo. Kratinovi si užili náš kurs první pomoci, který jim Nikoušek po ránu hlasitě spustil, no a Bárt si pouštěl Nikouškova videa s Teletubbies. V neděli jsme si tablety zase vyměnili:-) Každopádně letos Bartoloměj snášel pobyt mnohem líp, než před rokem, byl dokonce schopný vydržet s námi v jídelně během jídla, nebo skákat s dětmi na trampolíně (chvíli). No a ježdění na kole bylo super bonus, který jsem nečekala. Takže dobrý:-)

 

Fotky od Lídy:

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: